Botoks Etkisi Yaratan 2 Doğal Maske

İlerleyen yaşlarda cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve orta yaşlara gelince de yüzde kırışıklıklar, gülme ve kaz ayağı çizgileri iyice belirginleşmeye başlar. Sık sık anti-aging kremler, jeller uygulamak sorunu en aza indirgemek için  kuşkusuz doğru bir yoldur. Fakat bazen işe yaramadığı da olur. Günümüzde yüz germe ameliyatları ve botoks uygulamaları ilerleyen yaşlarda güzel görünmenin neredeyse şartlarından biri oldu.

 

Eğer siz doğal yollardan botoks etkisi yaratan bir mucizenin peşindeyseniz, ev yapımı doğal maskelerinden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Doğal botoks etkisi yaratan ev yapımı bu 2 maskeden size uygun olan herhangi birini haftada bir kez uygulamanız yeterli. 

 

1. E Vitaminli Maske

 

Malzemeler:

 

•  1/4 su bardağı E vitamini kapsülü (eczaneden temin edebilirsiniz)
• 1 yemek kaşığı krem şanti
• 1 orta boy muz (soyulmuş ve ezilmiş)

 

Yapılışı:

 

Tüm malzemeyi karıştırın. Boyun ve dekolte bölgenize sürün. 15 dakika beklettikten sonra, ılık suyla ıslattığınız bir bez ile yüzünüzü hafif dokunuşlarla temizleyin.

 

 

 

 

2. Limon Maskesi

 

Malzemeler:

 

• 1 adet yumurta (iyice çırpılmış)
• 1 adet limonun suyu
• 4 yemek kaşığı süt tozu
• 1 yemek kaşığı hamemelis bitkisi (aktarlarda bulabilirsiniz)

 

Yapılışı:

 

Tüm malzemeleri karıştırın. Maskeyi yüzünüze, boyun ve dekolte bölgenize sürün. 15 dakika beklettikten ılık suyla ıslattığınız bir bez ile yüzünüzü hafif dokunuşlarla temizleyin.

Okuyucu Yorumları
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?
Yazı hakkındaki yorumunuz, editörlerimizin incelerinde uygun bulunması durumunda yayına alınacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

hepimizaileyiz.com ailesi
Konuyla ilgili yorum yapabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir.