Daha Sıkı ve Daha Gergin Bir Cilt İçin 5 Yumurta Akı Maskesi

Kendi cilt sıkılaştırıcı yüz maskenizi yapmak özellikle de yumurta akı ile çok ama çok kolay. Yumurta akını, yapacağınız herhangi bir ev yapımı  cilt maskesinde de kullanabilirsiniz.  Yumurta akı ile yapılan en etkili 5 maske tarifini sizler için derledik.

 

Bu ev yapımı yüz maskeleri ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan;  doğal, pürüzsüz, daha sıkı ve daha gergin görünümlü bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

Yumurta Akı ile Yüz Maskesi 1

 

Malzemeler:

 

1 yumurta akı
1 tatlı kaşığı un
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı gliserin

 

Yapılışı:

 

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize maskeyi uygulayın. Yüzünüzde 10 ila 15 dakika bekletin. Daha sonra ciltteki sarkmaları ve gevşekliği sıkılaştırmak için soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzdeki ve boyun bölgenizdeki cildi gençleştirici özelliği olan bu doğal yüz maskesine, kil veya yeşil kil de ekleyip deneyebilirsiniz.

 

Yumurta Akı ile Yüz Maskesi 2

 

Malzemeler:

 

2 yumurta beyazı
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı toz şeker

 

Yapılışı:

 

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Bu maskeyi burnunuza ve gözlerinizin altındaki alanlar dahil yüzünüzün her bölgesine ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Temiz parmaklarınızın ucuyla, yavaşça küçük dairesel hareketlerle masaj yaparak maskeyi uygulayın. Maskeyi cildinizde 5 dakika bekletmeniz yeterli.

 

Yumurta beyazı ve yoğurt cildinizdeki kuru ve ölü deri üst tabakayı kaldırmaya yarar. Bu maske  cildi canlandırır, arındırır,  esnekliğini artırır ve aynı zamanda da gözenekleri sıkılaştırır. Yüzünüze bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde fark edilir derecede yumuşaklık ve pürüzsüzlük hissedeceksiniz.

 

 

 

Yumurta Akı ile Yüz Maskesi 3

 

Malzemeler:


1 yumurta akı
2 çorba kaşığı mısır unu
1 damla papatya yağı
1 çorba kaşığı deniz tuzu

 

Tüm malzemleri bir kapta iyice harmanlayın. Cildinize maskeyi uygulayın ve 25 dakika bekletin. Özellikle gevşek cildi toparlayarak sıkılaşmasını sağlayan bu maskeyi yüzünüzden ılık su ile çıkarın.

 

Yumurta Akı ile Maske 4

 

Malzemeler:


Başka maddeler olmadan da yumurta akını direkt yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yalnızca temiz parmaklarınızın uçlarıyla yüzünüze yumurta akını ince bir tabaka halinde uygulayın. Cilt sıkılaştıran maskeniz kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Yumurta beyazı, ciltteki sarkmaları sıkılaştıran sihirli bir etkiye sahiptir. Kendinizi ve cildinizi bundan mahrum bırakmayın!


Yumurta Akı ile Yüz Maskesi 5


Malzemeler:


1 yumurta akı
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

 

Yapılışı:


1 yumurta akını bir kapta iyice köpürtün. İçine ezdiğiniz yulaf ezmesini katın ve hamur kıvamına gelen kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın, daha sonra kurumasını bekleyin. Bu kolay ev yapımı maske, yüzünüzü gererek, cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Eğer cildinizde fazla gevşeme sorunu varsa bu maskeyi haftada iki kez uygulabilirsiniz.

 

Okuyucu Yorumları
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?
Yazı hakkındaki yorumunuz, editörlerimizin incelerinde uygun bulunması durumunda yayına alınacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

hepimizaileyiz.com ailesi
Konuyla ilgili yorum yapabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir.