DEKORASYON İPUÇLARI

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerede, Nasıl Kullanmalı?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 01.01.2013

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı

Renklerin iç dünyamız üzerinde olumlu, olumsuz etkileri vardır. Genelde giysilerimizde belirli renkleri seçer ve evimizi dekore ederken dar bir renk paletinden yana tercihimizi kullanırız. Peki renklerin doğru kullanıldığında ruhumuza ne kadar iyi geldiğini biliyor muydunuz? Kıyafetlerimiz ve bulunduğumuz ortamlarda kendimizi çevreleyen renkler genelde iç dünyamızı etkiler. Öyleyse stresten korunmak, rahatlamak ve pozitif bir iç dünyası yaratmak için renkleri hayatınızda nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Stresi hayatımızdan uzaklaştırmak için hangi renkleri kullanmalıyız?

1. PEMBE:

Huzur veren özelliği vardır. Evinizde sakin bir atmosfer yaratmak için küçük pembe sıçramalar yaratabilirsiniz. Banyo veya yatak odanızda pembe aksesuarları, tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Enerjilerinizi dengelemek ve iç huzurunuzu desteklemek için pembeyi kıyafetlerinizde ya da diğer aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı

2. SARI:

Eğer kendinizi yetersiz görüyor, iç dünyanızda bu aralar ruhsal dalgalanmalar yaşıyorsanız, sarı renk sizi rahatlatacak bir renktir. Kıyafetlerinizde veya bulunduğunuz ortamda sıkça kullanın.

3. MAVİ:

Mavi çok rahatlatıcı bir renktir. Sakin bir ortam ve iyi bir gece uykusu için mavi rengi tercih edin. Mavinin insana huzur veren ve şifaya teşvik eden özelliği vardır. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız, yatak odası dekorunuzda maviyi sıkça kullanabilirsiniz. Veya mavi tonlarında bir pijama da tercih edebilirsiniz.

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı

Mavi renk, topluluk önünde konuşurken sizi başarılı iletişime tevşik eder. İş hayatında da kıyafetlerinizde mavi tonlarını seçebilirsiniz.

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı


4. YEŞİL:

Yeşil rengin insanı birçok yönden rahatlatan etkisi vardır. Bu yüzden stresten uzaklaşmak için çevrenize ve gardırobunuza yeşil dokunuşlar ekleyin. Yeşil renk, uyuma teşvik eder ve anksiyeteyi rahatlatır. Yeşil aksesuarlarla evinize çeki düzen verebilirsiniz. Eğer duygularınızda yıpranmışlık, bezginlik hissediyorsanız yeşilin duyguları canlandırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı

5. MOR:

Hayatınızda mor rengini eksik etmeyin. Violet (mor)bilgeliğin, huzurun ve gücün rengidir. Çok stresli günlerinizde rahatlatmakve kendinizi daha iyi hissetmek için huzurun rengi moru kıyafetlerinizde kullanın.Huzurlu bir çalışma ortamını teşvik eden özelliği olan mor rengini evinizde de kullanabilirsiniz.

6. BEYAZ:

Beyaz renk duygularınızı etkiler. Temiz ve ferah bir görünüm için klasik bir renk olan beyazı tercih edebilirsiniz. Beyaz temizliğin,saflığınyanı sıra arındırıcı etkiye de sahiptir. Ev dekorunda kullanıldığında temiz bir görünüm verir ve gerçekten evinizi ferahlatır. Beyaz giyinmek zihni temizler ve ruhu arındırmaya yardımcı olur. Bu nedenle ev ya da gardırobunuzda beyazı mutlaka sık sık kullanın.

Stresi Uzaklaştıran 6 Rengi Nerde Nasıl Kullanmalı

Konular :