MODA

Bikini Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 14.08.2010

Bikini Seçerken Bunlara Dikkat Edin

O bayıldığınız bikiniye bir avuç dolusu para dökmeden önce, üzerinize rahat bir şekilde oturduğundan ve kullanışlı oluğundan emin olun.

Soyunma odasında, olduğunuz yerde koşar gibi yaparak ve kollarınızı indirip kaldırarak, vücudunuzu ve kavislerinizi derli toplu bir şekilde kapatıp kapatmadığına bakın. Ayrıca, birkaç kez eğilip kalkarak arkasının rahatsız edici bir şekilde yukarıya toplanıp toplanmadığından da emin olun.

Öncelikle bir boy aynasında vücudunuza uzun uzun bakın. Orantılarınızı gözden geçirin ve beden biçiminize karar verin. Elma biçimli misiniz, armut biçimli mi? Mükemmel bir kum saati formunda mı? Kilolarınız üst bedeninizde mi toplanmış? Kalçalarınızın iki yanında yağ torbaları mı var? Yoksa düpedüz “balık etinde” misiniz? Nerelerinizi gizlemek, nerelerinizi gururla sergilemek isteyeceğinize karar verin. Unutmayın model gibi bir vücudunuz olmasa bile, bikini giyebilirsiniz. Hangi kesimleri, hangi modelleri, angi renkleri seçmeli ve vücudunuzun gizlemek istediğiniz yerlerinden dikkatleri nasıl uzaklaştırmalı?

Karnınız mı var?

İçten destekli, yelek kesimli üstleri tercih edin. Bunlar fırlak bir karnı toplamakta çok işe yarar. Ya da karnınızın daha fazlasına örten yüksek kesimli bikini altlarını deneyin.

Göğüsleriniz büyük mü?

Mayonun içine güçlükle sıkıştırılmış kocaman göğüslerde seksi olan hiçbir şey yoktur. Bu yüzden, dikkatleri göğüslerinizden yüzünüze yöneltmek ve aynı zamanda üst bedeninizi daha uzun göstermek için, V yaka bikinileri ya da mayoları deneyin. Bunlar gözleri dekoltenize doğru kaydırır ve göğüslerinizi başarılı bir şekilde ikiye ayırırlar. İri göğüsleri gizlemenin bir başka iyi yolu da kalın askılı modeller seçmektir.

Göğüsleriniz küçük mü?

Süngerli sutyenler, enine çizgili ya da ince detaylı farbalı üstler, küçük göğüsleri daha büyük göstermenin en iyi yollarındandır. Kurdeleler ya da çiçeklerle süslenmiş balenli sutyenleri de deneyebilirsiniz. Bu ayrıntılar, göğüs hattına ekstra bir boyut ekleyebilir.

Armut biçimli misiniz?

Bikini altı üzerinde dikkatlice düşünün. İp kenarlı bikinileri deneyin, bunlar büyük kalçaları gerçekten daha iyi gösterir. Ayrıca üstünüze tam oturacak şekilde ayarlayabilirsiniz ve iki yandaki ipler de dikkatleri kalçalarınızdaki fazlalıklardan uzaklaştırır. İsterseniz, düşük belli, fırfır etekli bikinileri ya da erkek şortu gibi kesilmiş olanları da deneyebilirsiniz.

Ne renk olmalı?

Tombul bir popoyu gözlerden saklamaya ve daha küçük göğüsleri ortaya çıkarmaya çalışıyorsanız, koyu renk, tek renkli bir alt seçin ve üstüne çok renkli, desenli bir sutyen uydurun. Göğüsleriniz büyük, poponuz küçük mü ise bu kuralı tam tersine çevirin.

Konular :