MODA

"Bugün Harika Görünüyorsun!"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 19.11.2011

Bugün Harika Görünüyorsun

Maalesef beyler, eşlerinin görünümüyle ilgili olarak çelişkili tutumlar sergiler.

Bazıları eşinin kendine özen göstermesine kızar (oysa insanın bakımlı olması, özsaygısı gereğidir) , onu yok yere kötü sözcüklerle incitir.

Bazıları ise eşinin bakımlı olduğunun, örneğin o gün berbere gittiğinin farkına bile varmaz. Oysa insan eşi tarafından beğenilmek ihtiyacı içindedir. Tabii bir de o harika erkekler vardır; iltifatı patlatır: Bugün harika görünüyorsun!

Eşinizin Tepkisini Kuru Bir "Merhaba"dan "Vay Canına"ya Çevirmek İster Misiniz?

Uzun zamandır böyle bir iltifat etmediniz mi? O halde en uygun zamanı kollayın. İnandırıcı olmak için, iltifatınızı onun kendisiyle ilgili çaba gösterdiği bir zamana denk getirin.

Uzun zamandır böyle bir iltifat almadınız mı? O halde eşinizin tepkisini kuru bir “merhaba”dan “vay canına”ya dönüştürmek için harekete geçme zamanıdır. Bunun için büyük paralar harcamanıza gerek yok.

Sihirli Yoğurt Maskesini Makyaj Öncesi Mutlaka Deneyin

1 çorba kaşığı yoğurdu bir tatlı kaşığı balla karıştırın. Yüzünüze maske olarak sürün. Ayaklarınıza, dizlerinize, bütün kuru bölgelere de sürebilirsiniz. On dakika bekleyin ve durulayın. Birazını saçınız için de ayırabilirsiniz. Çünkü bu maske harika bir saç güçlendiricidir aynı zamanda.

Bugün Harika Görünüyorsun


Saçınıza şekil verin ya da bir berbere gidin. Kaşlarınızı düzenleyin. Tam bir göz makyajı yapmak zor veya olanaksız ise, birkaç maskara fırçası dikkati gözünüze yöneltecek etkiyi yaratır.

Vee Mutlu Son!

Bulaşıktan elleriniz hışır hışırsa, kaya tuzuyla zeytinyağını karıştırıp yumuşatabilirsiniz. Sonra da size en çok yakışan giysinizle karşısına çıkın.

Bugün Harika Görünüyorsun

Tabi ki bu sözcükler sadece kadınlara söylenmez. Sinekkaydı tıraş olmuş, saçları taralı, tertemiz giyinmiş bir erkek de, en az bir kadın kadar bu iltifatı hak eder. Kadınlar, eğer eşinizin kendisine özen göstermesini istiyorsanız, siz de gözlerinizi dört açın ve iltifatı patlatın: Bugün harika görünüyorsun!

Ayşe Bilge Dicleli-“Pencereni Aç”

Konular :