MODA

Çekici Olup Olmadığınızı Test Etmeye Ne Dersiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.10.2016

Seksi olmayan kadınların 7 ortak özelliği

Bir kadın, çekicilik değerinin düşük olduğunu; kadınsı olmadığını, dişil enerjinin düşük olduğunu nasıl anlar?Bir kadının çekici olduğunu veya olmadığını gösteren 7 işaret...

Kendisini dişi hissetmeyen, bir erkek tarafından arzu edilebilir bir kadın olmadığını düşünen, çekici, cazibesi yüksek hissetmeyen kadınlarda dişil enerji pasif ya da sönüktür. Erkeklerden arkadaş, dost muamelesi görürler. Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, bir kadının çekici olmadığını gösteren 7 işareti yazdı. Okuyun ve kendinizi test edin.

Bir Kadının Çekici Olmadığını Gösteren 7 İşaret

1) Cinselliğe karşı aşırı kapalı, cinsellikle ilgili endişelere sahip, ilişki korkusu hep var.

2) Sevdiği, hoşlandığı erkeğe sadece sokulmak, sadece sarılıp öylece kalakalmak duygusu baskındır.

3) Genç kızlıktan itibaren hoşlandığı, ilgi duyduğu erkekler tarafından bile hep dost, arkadaş, kuzen muamelesi görür.

4) Erkeklere karşı; özellikle beğendiğini düşündüğü erkeğe karşı şehvet, cinsel arzu yoktur ya da sönüktür.

5) Yetişkin olduğu halde romantizm adı altında ilgi duyduğu erkekle seksin asla söz konusu olmadığı hayaller kurup, ilişki tasarımını buna göre şekillendirir. Yani mumlar, güzel kıyafetler, masal gibi sahiller, bahçelerde sarılıp koklaşmalar hep var fakat seks yoktur. Cinsel arzularla hareketlenen zihinsel yaşantıdan eser yoktur.

6) Partnerini “O çok iyi birisi, çok iyi bir insan, onu çok seviyorum” diye tanımlarken seks söz konusu olduğunda buna bir görev gibi bakıp, yatakta sadece erkeğinin rahatlamasıyla mutlu olur.

7) Dış kıyafetlere hiç önem vermez. İç çamaşırları klasiktir. Sadece duş almayı kişisel bakım olarak yeterli görür. Süslenme ihtiyacı duymaz...

Çekici ve Seksi Kadınların Ortak Özellikleri Nelerdir

Peki Çekici ve Seksi Kadınların Ortak Özellikleri Nelerdir?

Herkes, bir insanın bambaşka yönlerini çekici bulabilir. Gelecekte beraber olmak istediği o kişinin, belli özelliklerine vurulmuş olabilir. İşte size erkeklerin çok çekici bulduğu kadınların ortak 9 özelliği:

1) Başkalarının Peşinden Koşmazlar

Çekici kadınlar zamanlarını başkalarının peşinden koşarak harcamazlar. Fırsat kaçırdıklarını veya önüne çıkanların en iyi seçenek olduğunu düşünmezler. Kendilerine güvenirler ve en iyi seçeneklerin kendi önüne sürekli geleceğini bilirler.

2) Duygularını İyi Kontrol Ederler

Erkekler sürekli mızmızlanan ya da tutarsız duygusal iniş çıkışlar yaşayan kadınları çekici bulmazlar. Kendi duygularının farkında olmak ve duygularıyla olgunca hareket etmek çekici kadınların ortak bir özelliğidir.

3) Dikkat Çekmeye Çalışmazlar

Çekici kadınlar dikkat çekmek için gereksiz davranışlarda bulunmazlar. Diğerleri kendileriyle ilgilensin diye şekilden şekile girmezler veya sosyal medyayı bu yönde kullanmazlar.

4) İlişkilerde Kendiliklerini Kaybetmezler

Bir ilişkiye girdiklerinde tamamen bir başkasına dönüşen kadınlar değillerdir. Kendi hedeflerinin ve hayallerinin farkındadırlar. Bir başkası için kendi hayatlarından vazgeçmezler

5) Hobileri ve Tutkuları Vardır

Çekici kadınlar kendilerini mutlu eden şeyleri yapmayı severler. Bunu yaparken de internet, cep telefonu gibi gereksiz bağımlılıklardan uzak dururlar. Tutkularının peşinden gitmek onlar için varoluş sebeplerinden biridir.

6) Akıllıdırlar

Akıllı olmak demek her zaman çok yüksek IQ’ya sahip olmak demek değildir. Çekici kadınlar mevcut şartları çok iyi değerlendirerek alınabilecek en iyi kararları alırlar. Hata yaptıklarında ise bu hatalarından çok önemli dersler çıkarırlar.

7)İletişim Becerileri Çok İyidir

Girdikleri bir sosyal ortamda varlıklarını konuşmalarıyla ve kurdukları ilişkilerle hemen belli ederler. Duygusallığı ve aklı doğru bir şekilde harmanlarlar ve özgüvenleriyle herkesi etkilerler. Sizi dinlerken çok dikkatlidirler ve sizinle birlikte olmanın önemli olduğunu hissettirirler.

Çekici kadınlar için fiziksel güzellik, estetik, giyim tarzı gibi şeyler aşırı önemli değildir. Kendilerine yakıştırdıkları şeyleri giyerler ve fiziksel kusurlar yönünden hiçbir şekilde kaygılanmazlar. Başkalarının eksiklik olarak gördüğü şeylere takılıp, kompleks geliştirmezler

Nasıl Çekici Olunur?

Bir kadının kendini daha seksi hissetmemesinin bir bilinçaltı sorunu olduğunu söyleyen Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, bu sorunun hipnozla aşılabileceğini söylüyor.

“Günümüzde bilimsel bir yöntem olarak hipnoterapi dişil algıdan yoksun bu tür bilinçaltı örgütlenmeye etkili çözümler sunabilmekte. Çünkü hipnoterapi aşırı olumsuz duyguların dengelenmesinde etkili olabildiği gibi, arzu, istek ve dişil enerjinin eksikliğiyle ortaya çıkan ilişki sorunlarına da etkili çözümler sunmakta.

Dişil enerjinin uyandırılıp, bilinçaltı düzeyde kadının erotik duygularının farkına varması mümkün. Hipnoterapi ile kadınsı hissetmeyen, erotik duygulardan yoksun bir kadının, partneriyle bir yetişkin olarak sevgiyi de şehveti de içeren dengeli ilişkiye kavuşması ortalama 6-8 seansla sağlanabilmektedir.”

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR