MODA

Düğün Gününüz İçin Parfüm Önerileri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.07.2011

Düğün Gününüz İçin Parfüm Önerileri

Düğün Gününüz İçin Parfüm Önerileri

Her genç kızın rüyası düğününde en iyi görüntüye sahip olmaktır. Bir de işin detayı var, o da büyüleyici görünümünüze eşlik edecek güzel bir kokudur. Kokularla kendinizi daha mutlu, daha sakin ve daha seksi hissedebilirsiniz.

Parfüm, şaşırtıcı bir çağrışım gücüne sahiptir ve yine şaşırtıcı derecede kışkırtıcı olabilir. Kimbilir kaç kere burnunuza gelen bir kokunun size neyi hatırlattığını bulmak için kafanızın içinde yıllarca geriye gitmişsinizdir. Coco Chanel'in de dediği gibi: "Parfüm kullanmayan bir kadının geleceği olamaz."

Eğer düğün gününüzde kokunuzla da damga vurmak istiyorsanız, işte size birkaç parfüm önerisi.

Koku seçerken nasıl karar alacağınızı biliyor musunuz?

Parfüm seçerken, mutlaka teninize en uygun olanı seçmeye çalışın.Yazdüğünlerinde hafif ve taze kokular sizedaha çokyakışacaktır. Kış düğünü için isedaha egzotik vebaharatlı kokuları tercih edebilirsiniz.


"En Güzel Günümde Nasıl Koksam?" Diyenlere Öneriler:

1-Anniversary of the Vera Wang (Vera Wang)

Düğün gününüzde kendinizi bir kraliçe gibi hissetmek istiyorsanız, çiçeksi bir misk kokusu Vera Wang’ı seçebilirsiniz. İçindeki; kırmızı elma yaprağı, mandalina, portakal, Sicilya bergamot, portakal çiçeği, gül, gardenya, sedir, kehribar, misk ve süsen kökü ile bu parfüm,her kadının zevkine hitap ediyor.

2-Chanel # 5 (Chanel)

Artık bir klasik olan bu parfüm, düğün gecenizde size olağan üstü bir hava katabilir. Popülaritesini hiçbir zaman kaybetmeyen bu parfümün tarihi geçmişi 1920’lere uzanıyor. Parfüm, çiçeksi ve misk gibi mükemmel bir karışımdan oluşuyor. Coco Chanel'i ise parfüm uzmanları şöyle özetliyor: “Bir Kadına Yakışan En Güzel Koku”

3-Beautiful (Estee Lauder)

Büyük gününüzde Estee Lauder Beautiful ile kendinizi olduğunuzdan daha da güzel hissedebilirsiniz. Zambak, gül, sümbülteber, mandalina ve kadife kokuları parfümde üst notalarda yer alıyor. Orta notalarda, ylang ylang, yasemin, portakal çiçeği, müge olan parfümünde temel notalar sandal ağıcı ve vetiver. Tüm bu maddelerin bir kombinasyonu olan bu parfüm,10 saate kadar etkisini sürdürüyor.

4-Miss Dior Cherie (Dior)

Her zaman kullanılmak için tasarlanmış bu parfüm, ağırlıklı olarak portakal kokusunu içinde barındırıyor. Yaz gelinleri için mükemmel bir seçim olabilir.

5-Parisienne à l'Extreme (Yves Saint Lauren)

Son derece dolgun gövdeli parfüm, YSL Parisienne à l'Extreme egzotik koku sevenler için iyi bir seçenek olabilir. Misk, vanilya, böğürtlen, kızılcık, menekşe, gül ve paçuli ile birlikte, zengin bir karışıma sahip olanbu koku, yoğun parfümlerden hoşlananların zevkine hitap ediyor. Eğer siz de şehvetli ve seksi parfüm sevenlerdenseniz, bu koku tam size göre.

6- Classique (Jean Paul Gaultier)

İlginç şişesiyle dikkat çeken bu koku, diğer kokularla kıyaslandığında farklılığını belli eden bir koku. Cesareti olanlar için hazırlanan bu parfüm;Rom özü, gül özü, kehribar, sandal ağacı, nergis, vanilya, orkide ve bourbon vanilya karışımından oluşuyor.

"Bunlardan Başka Neler Tavsiye Edersiniz?" Diyorsanız, Şu Egzotik Kokuları da Deneyebilirsiniz

Romance (Ralph Lauren)
Bej (Chanel)
Beauty (Calvin Klein)
Princess (Vera Wang)

Konular :