MODA

Fotoğraflarda Harika Görünmek Elinizde

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.08.2010

Fotoğraflarda Harika Görünmek Elinizde

Sadece gerekli yerlere, örneğin burun kenarlarına ya da sivilcelerin üstüne hafif bir kat fondöten sürün. Fondötenin ölçüsünü kaçırırsanız, balmumu bir heykele, daha kötüsü, kadın elbiseleri içindeki bir erkeğe benzeyebilirsiniz. Ölçülü olmaya dikkat edin.

Yüzünüzün iyi yanlarını öne çıkarın. Yanaklarınızın bombeli kısımlarına allık sürün, göz kapaklarınıza birkaç sahte kirpik iliştirin ve dudaklarınıza parlak bir ruj sürün. Bunları yaparken de makyajın altın kuralını unutmayın: Aynı anda hem göz hem dudak makyajına ağırlık vermeyin. Makyaj çantanızı açmadan önce birinden birine karar verin.

Kameranın düğmesine basılmadan önce bir dakika izin isteyin ki, yüzünüzde parlayan yerler varsa biraz pudrayla kapatabilesiniz. Yüzünüzün parlamasını istemiyorsanız, sorunlu yerleri her zaman mat formüllü ürünlerle kapatın ve gözleriniz için de kolay yayılan, ışığı yansıtan kapatıcılarından başkasını kullanmayın.

Aynanın karşısında çalışın. Hoşunuza giden bir pozu iyice yerleştirin ki kamera ortaya çıktığı anda o pozu yakalayabilesiniz.

Göz altlarınızda koyuluklar ya da torbalar mı var? Yüzünüze gölge düşmesini önlemek için çenenizi yukarı kaldırmayı deneyin.

Dümdüz saçlar yüzünüzü aşağı çekebilir. Saçınızı toplamak yüz hatlarınızı yumuşatabilir.

Veee en önemlisi: Gülümseyin. Mahzun, içe kapanık pozları unutun! Herkes mutlu olduğu zaman daha çekicidir. Ayrıca güzel bir gülümseme, dikkatleri yüzünüzün daha az beğendiğiniz yerlerinden uzaklaştırır.

Konular :