MODA

Hangi Vücut Tipine Hangi Model Kazak Yakışır?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 13.01.2014
Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

Günün modasınıyansıtan mı yoksa doğru seçilmiş bir kazakla mı daha çekici ve güzel görüneceğinizi biliyor musunuz? Stil uzmanları kıyafet seçiminizi trendlere göre değil, vücut tipinize göre seçmenin sizi olduğunuzdan çok daha çekici göstereceğini söylüyor. Vücut tipinize uygun triko seçmenin püf noktalarını stil uzmanlarına sorduk.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

1) Vücut Tipi Kum Saati Şeklinde Olanlar İçin En İdeal KazakModeli

Eğer kum saatişeklinde vücut hatlarına sahipseniz bol, hantalkazak modelleriniunutun. Vücut kıvrımlarınızı en iyiyansıtacak kazak modelleri boğazlı vehakim yaka kazaklardır.Bel kıvrımınızı ve kalçanızıvurgulamak için yakalı, kemerli kazaklarda sizin için son derece doğru bir seçim olacaktır. Bel bölgesinde bağlanan kuşaklı hırkalar, kazaklar gardırobunuzda bulundurabileceğiniz diğer bir doğru seçilmiş triko modelleridir.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

2) Armut Şekilli Vücutlar İçin Kazak Seçimi

Büyük ve genişyakalar özellikle de boğazlı kazaklar vücut biçiminizi dengeleyen, sizi olduğunuzdan ince gösterebilecekmodellerdir.Eğer armut biçimli bir vücuda sahipseniz derin ve geniş v yakatrikolar sizin içinpek uygun olmayabilir.Düz ve balıkçı yakalar bu vücut tipine sahip olanlar için son derece idealdir. Bisiklet yaka, kısa ve dökümlü kısa kollu kazaklar armutbiçimli vücutlara çok yakışırı. Eğer kalçanızı daha zayıf göstermek istiyorsanız, uzun bir kazağın altına çapraz gelenbir etek giyebilirsiniz. Renk konusunda tereddütleriniz varsa işte dikkat etmeniz gereken diğer önemlihusus: Armut şeklinde vücut tipleri için parlak,canlı renkli kazaklar son derece uygundur.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

3) Elma Vücut Şekli İçin En İdeal Triko Modelleri

Size öncelikle söylebileceğiniz en önemli husus: Kilonuzu ortaya çıkaran, kısa kazak modellerinden olabildiğinde uzak durun! Kalçanıza kadar uzanan kazaklar bu vücut biçimine sahip olanlar içinmükemmel bir seçim olacaktır. Vücudunuzun üst kısmına dikkat çekmek için v yaka kazaklar son derece idealdir. Bumodeldeki trikolarboyun bölgenize ekstra uzun bir hava katacaktır. Bol ve dökümlü kazaklardan olabildiğince uzak durun. Eğer büyük ve rahat kazaklardan hoşlanıyorsanız, onu her zaman dar bir etek ve skinny birkot pantolon ile eşleştirmeye dikkat edin.Yüksek yaka ve dökümlü kazaklar da üzerinizde harika görecektir. Hırka ve şallar gardırobunuzun bir köşesinde mutlakayerini almalı.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

4) Diktörtgen Şekilli Vücutlar İçin Triko Seçimi

Kemerli trikolar dikdörtgen vücutlara kum saati formu kazandırmanınen mükemmel yoludur. Vücut tipi için doğru kazağı seçmenin de birkaç ayrıntısını bilmek gerekiyor.Vücudu saran boğazlı, dökümlü, kemerli trikolar bu vücut tipleri için son derece idealdir. Ayrıca dekoratif yönden süslü kazaklar dabüst bölgesine hacimkazandırır. Eğer kemerli, bol bir kazak giymeyi düşünüyorsanız, altında dar bir etek veya pantalon giymeye çok dikkat edin. Eğerhakim yaka trikolardanhoşlanıyorsanız, dikkatleri üst bölgesine çekmekiçin,bir kemer yardımı ile vücudunuza kum saati formu verebilirsiniz.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

5) Vücudunun Üst Kısmı Üçgen Şekilli Olanlar İçin Triko Seçimi

Eğer omuz ve göğüs bölgeniz bel kısmınıza oranla daha genişse ve aşağıya doğru daralıyorsa siz üçgen vücut tipine giriyorsunuz. Degaje yaka, uzun, dökümlü kazaklar üst bölgeniz ile alt bölgeniz arasındaki dengeyi sağlayacaktır. Seçeceğiniz kazakların nötr renklerdeolmasına dikkat edin. Alt tarafınızdaise tam aksinecanlı renkleri dilediğiniz gibi kulanabilirsiniz. Bu sizin vücut tipiniz için harika bir kombinasyon olacaktır.

Hangi Vucut Tipine Hangi Model Kazak Yakisir

6) Kısa Üst Bölgesi Olanlarİçin Triko Seçimi

Eğer gövdeniz bacak boyunuza oranla daha kısaysa, kazak seçiminizde boyunuzu baz alarak seçim yapmalısınız. Bel hizasında biten kazaklardan kaçının. Kalçanızın üst yarısına kadar uzanan kazakları tercih etmeye dikkat edin. Üzeri taşlarla süslü ya da pırıtlı uzun trikolar size çok yakışacaktır. Uzun üst bölgesi olup, bacak bölgesi kısa olanlarise bunun tam tersini rahatlıklauygulayabilir.

Konular :