MODA

Kendinizi Şımartın!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 23.07.2011

Kendinizi Şımartın!

Kendinizi Şımartın

Kadınca zevkler: İpek iç çamaşırları, baştan çıkarıcı yiyecekler, göz alıcı paketler içindeki kozmetik ürünler ruhunuza neden iyi gelir, açıklıyoruz.

Ne düşündüğünüzü tahmin edebiliyoruz: Dünya zevklerine teslim olmak, kilolarınızı yok etmeyeceği gibi, poponuzu da sıkılaştırmaz. O kocaman çikolatalı pastayı yemek cildinize iyi gelmez ve kalçalarınızı küçültmez! O pahalı elbisenin ve o deli saçması topuklu ayakkabıların üstünde çok iyi gitse de, Chanel marka bir ruja bir servet ödemek sizi ancak beş parasız, suçluluk duygularıyla baş başa bırakabilir.

Peki AmaOZaman Ne Yapacaksınız?

Rahatlayın. İsteklerinize ket vurmanın isyana ol açtığını ve suçluluğun da hem duygusal esenliğine, hem bağışıklık sisteminize kötü geldiğini gösteren yığınla araştırma var. Birçok başka araştırma da kendinizi belli aralıklarla şımartmanın stresi azalttığını ve özsaygınız, ruh haliniz, ilişkileriniz ve sağlığınız için mucizeler yarattığını gösteriyor.

Kendinize her gün, hayatın küçük (ücretsiz) zevklerinden birkaçını yakalama sözü verin. Örneğin, ayakkabılarınızı çıkarıp ıslak çimlerin üstünde yürüyün; durup heyecan verici bir manzarayı seyredin; ellerinize güzel bir şey sürün ya da kendini daha iyi hissetmenizi sağlayan bir müzik dinleyin. Duyularınızı sonuna kadar açın ve aldığınız hazzın bedeninize yayılışını hissedin.

İşte, suçluluk duymadan tadını çıkarabileceğiniz birkaç harika öneri size:

Gözler İçin Bir Şölen: İpek İç Çamaşırları

Doğru seçilmiş ipek iç çamaşırları, hem duruşunuz, hem aşk hayatınız için ve buna bağlı olarak uzun erimde sağlığınız ve mutluluğunuz için iyidir. Ancak, doğru bedeni seçtiğinden ve giydiğiniz çamaşırların vücudunuzun her yerini gerektiği gibi desteklendiğinden emin olun.

Cildiniz İçin Bir Şölen: Güzellik Terapileri

Suçluluğu boş verin: Bunların hepsi iyi şeyler. Vücut terapileri hem daha iyi görünmenizi, hem de vücudunuzun daha çok farkında olmanızı ve dolayısıyla ona daha iyi bakmanızı sağlar. Masaj, sırtınıza, cildinize ve ruh halinize çok iyi gelir. Pedikür ayak ağrılarını hafifletebilir ve dolaylı olarak duruşunuzun düzelmesine katkıda bulunabilir. Aromaterapi de uykusuzluk, depresyon, kaygı ve strese varıncaya kadar birçok sorunun giderilmesinde yararlar sağlar.

Tüm Duyular İçin Bir Şölen: Seks

Seks, daha çekici ve daha genç görünmenizi sağlar. Uzmanlar, ne kadar organzm olursanız, o kadar gençleştiğinizi söylüyor. Bir araştırmada, haftada üç kez seks yapan insanların, daha az seks yapan insanlardan on yaş genç göründüğü ortaya çıkmış. Seks harika bir aerobik egzersizdir; kan dolaşımınızı hızlandırır ve cildinizin parlamasına yardım eder.

Vücudunuzun size kendinizi iyi hissettiren kimyasallar salgılanmasına yardım eder ve bu da sizi depresyondan koruyabilir.

Ayrıca, enerjinizi yükseltmek açısından da harikadır. Sağlık uzmanları, düzenli seksin, ilişkinizin de hayati bir parçasıdır; sizi partnerinize bağlayan çimentodur. Ve sevgi dolu, sağlam bir ilişki, kendinizi olduğunuzdan tam yedi yaş daha genç hissetmenizi ve öyle de görünmenizi sağlayabilir.

Diliniz İçin Bir Şölen: Yemek

Beslenme uzmanları, isteklere ket vurma düşüncesinden nefret ediyor. Bu düşünce bizi o yıkıcı “ye hep ya hiç” mantığına götürüyor ve ipin ucunu kaçırdığımızda kendimizi hata yapmış, başarısız olmuş gibi hissetmenize neden oluyor. Bunların hepsi de özsaygımıza zarar veriyor.

Kalori hesabı yapmayın ve bir tabağa doldurabildiğiniz kadarını doldurma düşüncesine saplanmayın.

Aldığınız duyuma konsantre olursanız, koca bir tencereyle değil, azıcık bir şeyle tatmin olabildiğinizi göreceksiniz. Oturun, gözlerinizi kapayın ve her lokmanın tadını çıkarın.

Konular :