MODA

Özgür Masur 2017 Couture Koleksiyonu: Ritüel

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 14.10.2016

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU: RİTÜEL

Özgür Masur, tüm kumaşlarından işleme detaylarına, tamamı el işçiliği ile hazırlanan 46 parçalık couture koleksiyonunda, markasının DNA’sında yer alan çiçek formlarına deneysel bir bakış kazandırıyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

İnce ve usta işçilik kalitesiyle bilinen Özgür Masur kreasyonları, yeniden yapılandırılmış silüetler ile işlemeye yapılan cesur girişimleri içeriyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Özgür Masur tasarımlarının ana formu olan çiçeklere, doğaya hayat veren fotosentezi ele alarak yaklaşan Masur, ışıktan gelen bu hayat enerjisini gizli bir bahçe düşüyle deneysel bir keşfe dönüştürüyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Özgür Masur’un ikonikleşen çiçek formlarının, uçan karınca gibi futuristik figürlerle birleştiği koleksiyon, yalın ve güçlü ifadeleriyle dikkat çekiyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Özgür Masur, 60’ların yuvarlak hatları, 70’lerin asi ve abartı detaylarıyla birleştirdiği koleksiyonunda; dönemin özgüveni yüksek ve natürel ruhunu ışıltılı bir dilde yeniden yorumluyor. Modaya yön veren tavırı ise,

kadının kendini yükseltmek için moda ile yaşadığı “ritüel”e atıfta bulunuyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Özgür Masur Ritüel Koleksiyonu’na ilham olan kadınları; “60’lar ve 70’ler, modanın yeniden bir ritüele dönüştüğü dönemi işaret ediyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Bu dönemde; kadınların kendine has ve özgüveni yüksek tavrı, koleksiyonun da ruhunu çizdi. Dönemi, hakkını vererek yaşayan, sosyal statüsünün de getirdiği rahatlıkla hayatı snobe eden, kendi modasını yaratan kadınlar vardı hayalimde. Modaya uyum sağlayan değil, yön veren kadınların ritüellerini beraber yaşıyoruz.” sözleriyle anlatıyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Tamamının özel ipek kumaşlardan üretildiği koleksiyon, modaya yeni bakış açıları kazandıran denemeleri de beraberinde getiriyor. Özellikle kol formları ve detayları ile zenginleşen koleksiyon, Özgür Masur klasiğine dönüşen siyah ve beyaz renklerine pastel tonları da katıyor.

 ÖZGÜR MASUR 2017 COUTURE KOLEKSİYONU

Özgür Masur’un kemerle modernite kattığı silüetleri, ikili parçalarla destekleniyor. Çok dar ve çok büyük formların bir arada kullanımı ile yaratılan tezatlık, Özgür Masur’un imzasına dönüşen drape detaylar ve deneysel işleme teknikleriyle buluşuyor.

Bu koleksiyon özelinde çalışılan gri mavi ve soft yeşil tonajları koleksiyonun imza renklerini işaret ederken, transpan detaylarla zenginleşen formlar oluşturuyor. Bu detayları, kadının kendi içerisindeki arayışının simgesi olarak yorumlayan Masur, lüksü her dokunuşta hissedeceğiniz bir tavrı destekliyor.

Kadına övgü niteliğindeki Ritüel Koleksiyonu, onu mücevhere dönüştürecek ışıltılı silüetleriyle her adımda iddiasını destekleyecek görünümlerden kaçınmıyor.

Konular :