MODA

Parfüm Kullanmanın 4 Püf Noktası

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 09.05.2011

ParfümKullanmanın 4 Püf Noktası

Dünyaca Ünlü Koku Sihirbazı Danny Venturadan Doğru Parfüm Kullanmanın İpuçları

Koku Uzmanı Danny Ventura, uzun yıllar

psikologlarla birlikte, kişinin aurasını en iyi

çıkaracak ve kendisine en çok yakışanı

bulmayı sağlayacak testler üzerinde

çalışmış.

“Parfüm sürdüğünüz zaman size kendinizi muhteşem hissettiriyor ve sizi değiştirmeden karakterinizi yansıtıyorsa o parfüm kusursuzdur” diyor dünyaca ünlü saç ve makyaj uzmanı, aromaterapist Danny Ventura. Meslek hayatı boyunca birçok ünlü ile çalışan Ventura’nın hizmet verdiği kişiler arasında Lisa Minelli, Sophia Lauren, Melanie Griffith başta geliyor. İşte, Beaute Prestige Internetional (BPI) Parfümleri Uluslararası Marka Elçisi olan, nam-ı diğer Koku Sihirbazı Danny Ventura’dan parfüm kullanırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair önemli ipuçları.

1) Yazın Ağır Kokular YerineÇiçeksi veya Meyveli Kokular Tercih Edilmeli

Parfüm seçimi yaparken şişe tasarımlarına göre karar vermeyin. Size özel parfümü bulmak için kendinize zaman tanıyın. Denediğiniz parfümü 45 dakika boyunca bekletin ve tekrar koklayın. Ve halen bu koku hoşunuza gidiyorsa o zaman satın alın.

Parfümünüzü banyo gibi nemli ortamlarda ya da güneş gören bir yerde saklamayın. Parfümlerinizi muhafaza etmek için en ideal alan, buzdolabı. Parfüm şişelerinin hava almaması için parfümünüzün şişesini ters çevirerek buzdolabınızda saklayın.

2) Kışın Baharatlı Kokular Tercih Edilebilir

Parfüm alışverişlerinizi sabah yapmayı tercih edin. Algılarınız sabah saatleri daha açık olduğu için kokuları daha iyi alırsınız.

3) Parfümü Buzdolabında Ters Saklayın

Yaz mevsimlerinde ışıltılı, enerjik ve daha fresh kokuları tercih edebilirsiniz. İstanbul’da yaşayanlar için yaz aylarında nem oranının yüksek olduğu göz önüne alınarak ağır kokular yerine çiçeksi ve meyvemsi parfümlerle sizi daha rahat hissettirecektir.

Kış aylarında ise daha çok kapalı ortamlarda bulunulduğundan bu aylarda yaz aylarının aksine, baharatlı, yoğun hissedilebilir kokular tercih edilebilir.

4) Parfümü Göğüs ile Karın Arasına Sıkın

Parfüm kullanımında en sık yapılan hatalar biri de parfümü direkt olarak çok yakından boyna ve kulak arkasına sıkmak. Oysa bu bölgeler en az göz kadar hassastır. Ve parfümün içinde yer alan yüzde 50 oranındaki alkol bu bölgenin daha hızlı yaşlanmasına yol açabilir.

İdeal olanı göğüs ile karın arasındaki bölge gibi daha aşağılara sıkmaktır. Bunun yanı sıra, ayak bilekleri, diz arkaları, bilek ve dirsek arkaları da doğru noktalardır. Çünkü vücut ısısı aşağıdan yukarıya doğru geldiğini için, bu şekilde bir kullanımla gün içerisinde parfümünüzün daha fazla hissedilmesini sağlamış olursunuz.

Konular :