MODA

Partinin En Dikkat Çekici Kadını Siz Olun

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 23.07.2011
Parti Kızı Makyajı

Unutmayın, iyi bir sosyal yaşam bağışıklık sisteminizi güçlendirir; sizi daha mutlu, daha pozitif biri yapabilir. Ama bunun için size enerji gerek ve bir de taşınabilir bir parti yüzü…

İşte size birkaç dakika içinde parti havasına girmenin ve harika görünmenin tüyoları..

Partiye Hazırlanırken...

Rockçu kız imajını hem kolayca uygulayabilirsiniz, hem de dümdüz bir saçtan çok daha uzun süre dayanır. Saçınız kendinden dalgalıysa, saçlarınız nemliyken parmaklarınızla sıkıştırarak kurutun ve üzerine hafif bir saç spreyi sıkarak düşmemesini sağlayın.

Saçınız düzse, saçlarınızı (ıslak olarak) bigudi sarın ya da parmağınızla tutam tutup büküp tokayla başınıza tutturmayı deneyin. On dakika bekleyin, bigudileri çıkarın ve saç spreyi sıkın. Parmaklarınızla saçları biraz karıştırıp diplerinden havalandırın ve son bir kat daha sprey sıkın.

Dikkat Çekici Gözler İçin Nasıl Makyaj Yapmalı?

Parti Kızı Makyajı

Bu göz makyajı işten çıkıp partiye gitmek için idealdir; çünkü eski makyajınızı çıkarmanızı gerektirmez. Bunun için gri ya da siyah bir kaleme ya da göz farına ihtiyacınız var.

Daha önce sürdüğünüz kalem ya da farın üstüne, parmağınızın yardımıyla, gri renkli şeffaf bir göz farından biraz sürün (krem, pudra ya da sıvı formunda olabilir) Yumuşak hareketlerle kaşınıza doğru yayın ve göz kenarından dışarıya doğur kuyruk şeklinde uzatın.

Sonra, süngerli bir makyaj çubuğuyla, üst ve alt kirpiklerinizin dibine gri göz kalemi ya da göz farı sürün ve dağıtın. Son olarak kirpiklerinize bolca siyah maskara, dudaklarına da renksiz parlatıcı sürerek bitirin.

Yanaklarınıza Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Parti Kızı Makyajı

Yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak, elmacık kemiklerinizi ve çene hatlarınızı belirginleştirmek için, fondöteninize çok az simli parlatıcı karıştırın ve elmacık kemiklerinizin üst kısmına, şakaklarınıza ve çene çizginizin kenarlarına (ama çenenize değil) sürüp dağıtın. Elmacık kemiklerinize derinlik ve sıcaklık kazandırmak için altlarına bronzlaştırıcı sürün ve varsa çizgileri kapatın.

Ve Parti Önlemleri...

Partiye gitmeden önce mutlaka yemek yiyin! Ayrıca, çıkarken yanınıza boğa dikeni özü alın. Karaciğeri güçlendirebilen ve alkol gibi toksinlerin metabolize edilmesini kolaylaştıran çok iyi bir antioksidandır.

Parti Sabahı Nasıl Beslenilmeli?

Yumurta yemek iyi bir çaredir; çünkü içindeki sistein adlı maddenin alkolün metabolize edilmesi sırasında karaciğerde biriken yıkıcı kimyasalları yok ettiği biliniyor. Yanında bir dilim kızarmış tam buğday ekmeği ve çok az da tereyağı yiyebilirsiniz. Bir bardak portakal suyu için; C vitamini alkolün metabolize edilmesini hızlandırır ve serbest radikalleri ortadan kaldırır. Kızartma yerine ızgara yemekleri tercih edin.

Konular :