MODA

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 01.07.2019

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Plaj için güzellik sırları…

Plajlarda Ufak Dokunuşlarla Doğal Güzelliğin İpuçları

Ünlülerin vazgeçilmez ismi Türkiye’nin en değerli makyaj sanatçılarından Hamiyet Akpınar, yaz aylarında plajlardaki makyaj uygulamalarınız için her daim naturel güzelliğin olmazsa olmazlarını sıraladı.

Usta makyaj artisti Hamiyet Akpınar, plajlarda güzelliğinizden ödün vermeyecek ufak dokunuşlar için sırlarını paylaştı.

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Plaj Makyajında, BB Krem ya da Renkli Güneş Koruyucu Tercih Edilebilir

Güzel bir cilde yatırım yapmanın, güneşten koruma olduğunu her fırsatta hatırlatan Hamiyet Akpınar, plajlarda faktör korumalı BB krem ya da renkli güneş koruyucuların hayat kurtardığını söyledi.

Sıvı Formda Allıklar İş Görür!

Akpınar, “Uygulama öncesi yüzünüzün ışıldaması için makyaj bazı da tercih ederek, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanaklarınıza renk katmak için sıvı formdaki allıkları, bronzlaştırıcı pudraları, gözleriniz için ise jel far ve su geçirmez özellikte bir maskara kurtarıcınız olacaktır.

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Naturel Dudak Parlatıcı ve Kaş Sabitleyici Plaj Çantasının Olmazsa

Doğal tonlardaki dudak parlatıcıları ve kaş sabitleyiciler de plaj makyajı için ideal!” diyerek pürüzsüz ve canlı bir görüntüyle tatilinizin keyfini çıkarmanız için plaj makyajının püf noktalarından bahsetti.

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Kaşları Sabitlemek İçin Kaş Jeli

Kaş jeli genellikle kaşlarınızı şekillendirdikten ve doldurduktan sonra sabitlemek için kullanılan pratik bir üründür. Renksiz olanları olduğu gibi renkli olanları da vardır. Kaşların görünümünü sabitleyip, kaşları daha belirgin hale getirir. Aynı zamanda daha doğal görünmesini sağlar. Gün içinde istenilen şekli korur. Kaş jelini fazlasını sıyırarak kaşlarınızı tarar gibi uygulayın. Daha sonra 30 saniye bekleyin. İşte bu kadar kolay!

Güneş Lekelerinin İzleri Yok Etmek İçin Ne Kullanmalı?

Güneş lekeleriyle savaşmak için ise leke görünümünü azaltmak adına ince yapılı ve güneş korumalı waterproof pate kremleri kullanmanızın ideal olduğunu vurgulayan Hamiyet Akpınar, yazın cildimiz su kaybettiği için bol sıvı tüketilmesini ve cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesini tavsiye etti.

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Plaj Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Plajlarda Duru ve Doğal Bir Güzellik İçin

Kalıcı olarak bilinen birçok markanın ürünlerinin de bazı tenlerde sıcağa bağlı olarak akabildiğini, bu nedenle makyajın şart olduğunu düşündüğümüz noktada doğru bir güzellik merkezinde iyi bir kalıcı makyaj da yapılabileceğine değinen Akpınar, kendisinin renkli güneş koruyucu, doğal dudak rengi nemlendirici, su geçirmez kalem, rimel ve kaş rimeli kullanarak plajlarda fresh görünümü sağladığını söyledi.

Özetle, yazın plaj makyaj çantasının olmazsa olmazlarının listesi:

1) Renkli Güneş Koruyucu

2) Doğal Dudak Renginde Nemlendirici

3) Su Geçirmez Kalem

4) Suya Dayanıklı Rimel

5) Kaş Şekillendirici Rimel

Konular :