MODA

Sizin Renginiz Hangisi?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 14.08.2010

Sizin Renginiz Hangisi

Size pembe mi yakışıyor? Yeşile mi uyumlusunuz? Renkler çekiciliğinizi nasıl artırabilir, keşfedin. Hiç turuncu iç çamaşırı giymeyi düşündünüz mü? Düşünmediyseniz, düşünün; çünkü turuncu cinsel enerjinin rengidir. Bilinçli ilgimizin beşte üçünü görüntülerin işgal ettiği düşünülürse, renkler konusunda biraz daha maceracı olmanın zamanı gelmiş demektir.

Kırmızı: Solunumunuzu, nabzımızı ve beyin faaliyetlerinizi hızlandırabilen enerji verici bir renk. Renk uzmanları, depresyona ve bitkinliğine karşı kırmızıyı önerir. Güvenli ve enerjik görünmek istiyorsanız iyi bir seçimdir. Özellikle uykunuzu iyi alamadığınız ve capcanlı görünmek istediğiniz zamanlarda.

Turuncu: Mutluluğun, özgüvenin, cinsel enerjinin ve eğlencenin rengi. Sizi neşelendirebilir ve hafızanızı uyarabilir. Güneş ışığıyla bağlantılı, sıcak, canlandırıcı bir renktir ve engelleri yıkmaya yardım ettiği için iletişim becerilerinin geliştirilmesinde çok işe yarayabilir.

Sarı: Enerjiyi yükseltmek için iyidir, ama yatak odanızda kullanmayın; yoksa uykunuzu bozabilir. Ruh haline iyi gelen neşeli bir renk olduğu için, bitmiş bir ilişkinin ardından kendinize gelmeye çalışırken giymeniz için çok iyi bir seçimdir. Sarı renk zihinsel konsantrasyonu da güçlendirir. Bir düşünsel enerji patlamasına ihtiyacınız varsa, etrafınızı sarıyla donatın.

Yeşil: Denge, dinginlik, şefkatin ve yaşamın rengi. Bitkinliğe, uykusuzluğa, gerginliğe ve öfkeye iyi geldiği söylenir. Barış ve uyumu telkin ettiği için, bir kavgadan sonra barışmak istediğiniz ya da müşterilerle zorlu bir iş günü geçireceğiniz günlerde giymeniz için iyi bir seçimdir.

Mavi: Huzurlu, düzenli, dinlendirici ve rahatlatıcı. Mavinin kan basıncını ve nabzı düşürülebildiği ve stresi hafifletebildiği saptanmıştır. Uzmanlar, giyeni sadık ve kriz anlarında sükunetini koruyabilen biri gibi gösterdiği için, mavinin iş görüşmeleri için iyi bir renk olduğunu söylüyor.

Eflatun: Huzur ve sükunet verir. En manevi renk kabul edilir; ayrıca iletişim becerilerinizi artırabilir ve dinleyicilerinizin ağzınızın içine bakmasını sağlayabilir!

Kahverengi: Coğrafya öğretmenlerinin sevgilisi. Çok iyi bir “toparlayıcı” olan kahverengi, güven verici ve avutucudur. Koyu kahve de kahverengi gözlere çok yakışır.

Siyah: Sofistike ve çarpıcı. Bir “mükemmellik” rengi. Ciddiyeti ve bir dinleme halini ifade ettiği için, odaklanmış, ciddi ve ilgili görünmek istediğinizde iyi bir seçim olabilir.

Pembe: Sıcaklığın, edebi dişiliğin ve sevginin rengi. Yatıştırıcı ve kucaklayıcıdır. Kim pembenin içinde kendini genç ve güzel hissetmek ki?

Beyaz: Temiz, sakinleştirici. Saflığın rengi. Manevi yorgunluğa karşı iyi bir panzehir. Meditasyon yapmak, sakinleşmek ve dingin görünmek için iyi bir seçimdir. Yeni başlangıçlar için de çok iyi bir renktir…

Konular :