EL VE AYAK BAKIMI

Kuru Dirsekler İçin 2 Mucizevi Doğal Tedavi Yöntemi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.12.2013

Kuru Dirsekler Icin 2 Mucizevi Dogal Tedavi

Soğuk ve kuru hava, cildinizde nem kaybına neden olur. Özellikle de kuru dirsekler canınızı sıkabilir. Bu basit cilt sorunundan kurtulmanın kolay ve hızlı bir yolu var.

Kuruyan Dirsekler İçin Nasıl Bakım Yapmalı?

Vücudunuzdaki ölü cilt hücrelerini yok etmenin en pratik ve hızlı yolu doğal partiküllerle veya alkolsüz ürünlerle cildinizi fırçalamaktır. Bu şekilde nemsizlikten ve soğuktan kuruyan cildiniz doğal yollardan canlanacak, yepyeni bir cilde kavuşacaktır.

Kuruyan Dirsekleri Tedavi Etmenin 2 Doğal Yöntemi

1- Kuruyan Dirsekler İçin Limon Tedavisi

Dirseklerdeki kuru cilt görünümü birçoğumuzu rahatsız eder. İşte bu sorunun üstesinden gelecek doğal bir ilaç size. Bir miktar deniz tuzu ve taze sıkılmış bir adet limonun suyunu karıştırın. Duştan sonra, kuruyan dirseklerinizi bu karışımla ovun. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Eğer cildinizin daha fazla neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, nemlendirici vücut losyonu da sürebilirsiniz.

Kuru Dirsekler Icin 2 Mucizevi Dogal Tedavi

2-Kuruyan Dirsekler İçin Tereyağı Tedavisi

Eğer dirsekleriniz pürüzlü ve kupkuruysa, sorunun üstesinden doğal yollardangelmek istiyorsanız verdiğimiz önerileri mutlaka deneyin. Kuruyan dirseklerinizi tedavi etmek için buzdolabınızdaki tereyağını kullanmanız yeterli. Nasıl mı? Bir çorba kaşığı tereyağını mikrodalga fırında veya benmari usulü eritin. Yaklaşık 10 saniye mikrodalga fırında tutun. Kol dirseklerinize sürün. 60 dakika dirseklerinizde eritilmiş tereyağını bekletin. Cildinizin kısa sürede yumuşacık olacaktır.

Konular :