SAÇ BAKIM VE MODELLERİ

Bir Gece Saçta Bekletilen Besleyici 5 Maske Tarifi ile Saçlarınız Daha Parlak, Daha Canlı Görünsün

Cansu Buldu ÇAN Cansu Buldu ÇAN
Yayın : 05.03.2014 - Güncelleme : 06.06.2024

Yorgun ve yıpranan saçlara parlaklık kazandırmanın en basit yollarından biri, bir gece saçta bekletilen besleyici saç maskeleridir! Maskeleri düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınızdaki farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz. Saniyeler içinde yapacağınız bu doğal bakım maskelerinden biri mutlaka size göre!

İşte, bir gecede saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandıracak ev yapımı doğal 5 maske tarifi. 

Bir Gece Saçta Bekletilen Besleyici  5 Maske Tarifi

 Evde saç bakımı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

İşte Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi Tarifleri 

1) Süt ve Bal Karışımı ile Yapılan ve Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi 

1 yemek kaşığı organik bal ile 1 bardak günlük sütü karıştırın. Sonra saçlarınıza bu karışımı iyice yedirin. Streç folyo ile saçlarınızı sıkıca kaplayın. Maskeyi bir gece saçınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bir gecede ipeksi ve yumuşacık saçlara kavuşmanın keyfini çıkarın!

 

2)  Zeytinyağı ve Aloe Vera ile Yapılan Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi 

Ev yapımı besleyici saç maskelerinin en etkili tariflerinden biridir bu maske.  

  • Nasıl Hazırlanır?

4 çorba kaşığı aloe vera jelini, 2 adet yumurta sarısını, 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağını bir kapta iyice karıştırın. Zeytinyağını karışıma ilave etmeden önce 10 saniye mikrodalga fırında ısıtın. Daha sonra karışıma ilave edin.

  • Nasıl Uygulanır?

Maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınıza eşit miktarda yaymaya özen gösterin. Daha sonra streç folyo ile saçlarınızı sıkıca kapatın. 1 gece maskeyi saçınızda bekletin. Sabah önce kuru saçlarınıza şampuanı uygulayın daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Bir Gece Saçta Bekletilen Besleyici  5 Maske Tarifi

Bir Gece Bekletilen Saç Maskesi ile Saçlarınızın Kaybolan Parlaklığı Geri Gelsin

3) Hindistan Cevizi Yağı ile Yapılan ve Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi

Özellikle de kuru saçlar için mükemmel bir etkiye sahip bu maske yıpranan, kolay kırılan ve cansız saçları hayata döndürmek için eşsiz bir tariftir.

  • Nasıl Hazırlanır?

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını, 3 yemek kaşığı yumurta beyazını, 4 yemek kaşığı badem sütünü bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak tüm saçınıza maskeyi eşit olarak yayın.

Eğer saçlarınız çok yıpranmış ise herhangi bir yan etkisi olmayan bu saç maskesini birkaç gün boyunca günlük olarak da uygulayabilirsiniz.  Sabah önce kuru saçlarınıza şampuanı uygulayın daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

4) Hint Yağı ile Yapılan Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi

1 çorba kaşığı birayı, 1 yumurta sarısını, 1 yemek kaşığı balı, 1 çorba kaşığı hint yağını bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak maskeyi tüm saçlarınıza yedirin. Saçınızı streç folyoyla sıkıca sarın ve 1 gece maskeyi saçınızda bekletin.

Uyandığınızda önce kuru saçlarınıza şampuanı uygulayın daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınızdaki farkı hemen göreceksiniz! 

5) Çilek ve E vitamini ile Bir Gece Saçta Bekletilen Saç Maskesi

5 yemek kaşığı taze sıkılmış çilek suyu ile 2 kapsül E vitaminini karıştırın. Daha sonra 1 çorba kaşığı süt kreması ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinizden uygulamaya başlayın ve tüm saçlarınıza eşit olarak yayın.

Saçınızı streç folyoyla sıkıca sarın ve 1 gece maskeyi saçınızda bekletin. Sabah önce kuru saçlarınıza şampuanı uygulayın daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Konular :

#saç #saç maskesi #maske tarifi #saç maskesi tarifleri #doğal saç maskesi #bir gece saçta bekletilen maske #bir gece bekletilen #evde saç maskesi