SAÇ BAKIM VE MODELLERİ

Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 13.10.2010

Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin

Saçlar bir kadın için çok önemlidir. Çünkü bakımlı görünen ışıl ışıl parlayan saçlar bir kadının güzelliğini ortaya çıkaran en önemli etkendir. Peki ama saç bakımıyla ilgili olarak neler biliyoruz? İşte size saç bakımı ile ilgili öneriler.

Önce Doğru Beslenme

Saçlarınızın donuk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız belki de bakım eksikliğinden değil beslenme tarzınızdan kaynaklanıyordur. Saç sağlığı için gereken vitamin ve mineral, yeşil yapraklı sebzelerde, soya filizinde, süt ürünlerinde, çeşitli tahıllar içeren ekmeklerden, kümes hayvanlarından elde edilen besinler ve balıklardan karşılanabilir.Yeşil yapraklı bitkilerle beslenirken ekşi olanlarından da yemelisiniz. Ekşi tadı olan bitki ve sebzeler cilde ve saça doğal parlaklık katar. Tüm bunları yaparken saçınıza bakımın yanı sıra hem dengeli beslenmiş olur hem de cilt güzelliğinizi sağlamış olursunuz.

İşte Jojoba Mucizesi

Saman gibi kuru kırılmış saçlarınız varsa çözüm jojoba yağında. Bu doğal madde Güney Amerika çöllerinde yetişen bodur bitkilerin fındığından elde ediliyor. Uzun yıpranmış saçlara özel ürünlerin temel maddesi olarak banyomuza yerleşti bile. Bu öz sayesinde kolayca taranabilen saçlar güneş gibi parlıyor.

Strese Karşı Saç Diplerinize Masaj Yapın

Elinizdeki imkânlarla uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem (nane çam fıstığı ve sedir yağı canlandırıcı ve uyarıcı etki yapıyor). Birkaç damla yağ esansını bir pipet aracılığı ile saç köklerinize damlatıp dairesel hareketlerle masaj yapın.

Güçsüz Saç Derisine Karşı Çamur Banyosu

Mineral zengini çamur banyosu özellikle ünlülerin kullandığı yöntemlerden biri. Bütün saçınıza bu balçıkta masaj yapın. 10-15 dakika bekleyin ve normal bir şampuanla yeniden yıkayın.

Boyalı Saçlar İçin Bir Öneri

Saç renginizi uzun süre muhafaza etmek için şu özleri içeren şampuanları kullanın:

Sarışınlar:Papatya

Kumrallar: Kestane

Kızıllar: Kına özlü

Esmerlere: Nemlendiricili meyve özlü şampuanlar kullanmalı.

Saçlarınız Şekle Girmeyi Reddediyorsa

Avucunuza aldığınız jöleyi, tüm saçınıza dağıtıp saçlarınızı geriye doğru taramayı deneyin. Bu ıslak görünüm hem çok moda hem de pratik. Özellikle bitki özlü jeller ve jöleler kullanın. Bu tür işlemlerden önce doğal malzemelerden üretilmiş bir fırça ile saçlarınızı tarayın.

Konular :