SAÇ BAKIM VE MODELLERİ

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlayan 4 Doğal Yöntem

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.10.2013

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlayan 4 Doğal Yöntem

“Saçlarımın çabuk uzaması için ne yapmalıyım?” diyorsanız doğru adrestesiniz. Hayalinizdeki uzun saçlara kavuşmak için aylarca beklemenin dışında süreci hızlandırıcı doğal bakımlardan faydalanmayı hiç düşündünüz mü? Öyleyse sizler için araştırdığınız uzun ve hacimli saçlara kavuşmanın doğal yollarını mutlaka okuyun.

Saçları Hızlı Uzatan, Parlaklıkve Hacim Kazandıran4 Pratik Yöntem

1)Saçlarınızı Tarakla Sık Sık Tarayın

Eğer saçlarınızın çabuk uzamasını istiyorsanız sanılanın aksine saçınızı çok sık taramalısınız. Her fırça darbesiyle kafa derisindeki kan dolaşımı hızlanır ve böylelikle saç kökleri daha çabuk harekete geçerek saçların çabuk uzamasını sağlar. Saçlarınızı tararken dikkat etmeniz gereken önemli husus saçınızı taradığınız fırça veya tarağın ıslak olmaması.

"Peki ama saçlarımıhangi sıklıkla taramalıyım?" diyorsanız…

Sabah ve akşam birer kere saçlarınızı taramanız yeterli. Özellikle yatmadan önce taranan saçların çok daha çabuk uzadığını unutmayın.

2)Yumurta Beyazı ile Maske

Saçlarınızı doğal yollardan uzatmak için bir başka yöntem de yumurta akı maskesidir. Kafa derisini iyileştirmeye, sakinleştirmeye yarayan yumurta beyazı, saç köklerini besler ve saçların daha çabuk uzamasını sağlar. Yapmanız gereken tek şey, 2 yumurta beyazını iyice çırptıktan sonra saç köklerine masaj yaparak yedirmek. Yaklaşık 5 dakika saçınızda beklemesi yeterli olur. Birkaç uygulama sonrasında saçlarınızın güçlendiğini, sağlıklı göründüğünü ve daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlayan 4 Doğal Yöntem

3) Patates Suyu

Saçlarınızın kolay kırıldığından ve kuruluğundan şikâyetçiyseniz patatesin mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz. Saç uzaması söz konusu olduğunda A ve C vitaminin önemini göz ardı edemeyiz. Saçları, mikserden geçirerek elde edilen patates suyu ile durulamak saçları hem güçlendirir hem de saçların daha kısa sürede uzamasını sağlar.

4) Soğan Suyu

Kısa sürede uzayan, güzel saçlar için soğan suyu çok önemlidir. Kalın, parlak ve gür saçlar için soğan suyu mucizevi sonuçlar yaratır. Yapmanız gereken tek şey bir miktar soğanı kaynatmak ve saçlarınızı bu suyla durulamak, hepsi bu! Bu yöntem, aynı zamanda saçların zamanlakaybettiği doğal parlaklığıgeri kazanmasını sağlar. Soğanın kötü kokusundan şikâyet edebilirsiniz, bu nedenle hafta sonu bu tedavi yöntemini uygularsanız çok daha iyi olur.

Konular :