GENEL SAĞLIK

Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin!

Melis Demiryas Melis DEMİRYAS
Yayın : 02.11.2017 - Güncelleme : 17.05.2024

 

Fitness Motivasyonu: Güçlü ol, güzel ol, kendin ol! İşte, yağ yakmanın, kas yapmanın formülü... 

Modern dünya hepimize, sürekli formda olmayı dayatıyor. Sokakta, reklam panolarında, dergi ve gazetelerde her an mükemmel ve formda vücutlara maruz kalıyoruz. 

Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, sanılanın aksine sağlıklı vücut görsellerinin kanepeden kalkıp hareket etmeniz için iyi bir motivasyon kaynağı olabileceğini belirtiyor.

Kalça Bölgesindeki Yağları  Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin

Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edebilirsiniz!

1. Nasıl Formda Kalınır?

  • Gerçek Güzellik İçinzde! 

Genellikle insanlar gösteriş arzusuyla motive oldukları için suçluluk duyarlar ancak motivasyon kaynağınızın ne olduğunun bir önemi yok. Bazen sağlıklı yaşam, bazen zihninizdeki mükemmel vücuda kavuşma isteği, bazense o güzel elbisenin içine girebilmek arzusu sizi motive edebilir. Kendinizle ilgili bir şeyleri iyileştirmek isterken nedenlere takılmayın.  

İşte, vücut hedefiniz ne olursa olsun, gerçek güzelliğin içinizde olduğunu vurgulayan Samantha Clayton’dan 4 maddelik fitness motivasyonu… 

Kalça Bölgesindeki Yağları  Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin

 Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin 

2. Her Zaman Pozitif Olun 

Fitness konusunda kaydettikleri ilerlemeyi paylaşan arkadaşlarımızı takdir etmenin, dergi kapaklarındaki fitness modellerinden ve spor salonunda boy gösteren kadınlardan ilham almanın bir sakıncası yok! Hissettiğiniz coşkunun başkalarına ilham verebileceğini asla unutmayın. Hiçbirimiz vücudumuzdan yüzde yüz memnun değiliz. 

Eğer sorunlu bulduğunuz bölgeleri düzeltme arzusu sizi fitness’a ve sağlıklı beslenmeye yöneltiyorsa, suçluluk duymanız için bir neden yok.  

Kalça Bölgesindeki Yağları  Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin

 Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin 

3. Yağ Yakmak İçin Kardiyo Egzersizleri 

Koşmak, bisiklete binmek ve yüzmek gibi kardiyovasküler egzersizler, vücutta biriken yağların yakılmasını sağlar. Kalça ve popo kısmında biriken yağları yakmaya çalışıyorsanız kardiyo egzersizlerini ihmal etmeyin. Ancak vücudunuzun hangi bölgesindeki yağların yakılacağını seçemeyeceğinizi bilmelisiniz. 

Neticede konu egzersizse, “nokta atışı” diye bir şey yoktur. Ancak haftada 3 gün 30-45 dakika kardiyo çalışmak, yağ yakmanıza yardımcı olur. Özellikle alt vücutta sonuç almak için koşmayı, tırmanmayı veya pedal çevirmeyi deneyebilirsiniz.  

Kalça Bölgesindeki Yağları  Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin

Kalça Bölgesindeki Yağları  Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin 

4. Kaslarınızı Güçlendirin 

Alt vücudunuzdaki kasları güçlendirmek için, alt vücut egzersizlerini rutininizin bir parçası haline getirmelisiniz. Kalça ve popo kısmını şekillendirmek için squat, dövüş sporları, step ve bacak kaldırma egzersizleri favorim.

Unutmayın, amacınız incelmek bile olsa, kas kütlenizi artırmak çok önemli.

Egzersizlere vücut ağırlığınızı kullanarak başlayın ve sonrasında dambıl veya çubuklarla devam edin. Haftada üç gün 30 dakikalık bir egzersiz başlangıç için ideal olacaktır.  

Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin

  Kalça Bölgesindeki Yağları Kardiyo Egzersizleri ile Yok Edin 

5. Beslenmenizde Küçük Değişiklikler Yapın 

İyi beslenme, vücudunuzu daha iyi hale getirmenin olmazsa olmazlarından biri. Kas kütlenizi arttırmak istiyorsanız, yeterli protein almalısınız. Egzersiz miktarını artırmanız halinde yeterince sıvı aldığınızdan ve iyi karbonhidrat tükettiğinizden emin olmalısınız. Bir beslenme günlüğü tutarak ve günlük tüketiminizi not ederek vücudunuza neler aldığınızı daha net görebilirsiniz. 

Abur cuburu kesebilir, bunların yerine daha sağlıklı tercihlere yönelebilirsiniz. Başlangıçta atıştırmalıklara odaklanırsanız ne kadar çok gizli kalori tükettiğinizi fark edip hayrete düşeceksiniz! Günde yalnızca birkaç yüz kalori azaltmanın uzun vadede nasıl fark yarattığına inanamayacaksınız!

Konular :

#kalça bölgesinden yağlar #kardiyo egzersiz #kilo vermek #incelmek #zayıflamak #yağ yakmak