HASTALIKLAR

Günde 2 Bardak Süt İçmek Hipertansiyonu Önlüyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.12.2013

Günde 2 Bardak Süt İçmek Hipertansiyonu Önlüyor

Uzmanlar, yüksektansiyon ilacının düzenli süt içmek olduğunu söylüyor.Uzmanlara göre,günde 2 bardak süt kalp, damar, böbrek ve göz rahatsızlıklarına, felce hatta anevrizmaya sebep olan hipertansiyonu kontrol altında tutuyor.

Çocukluktan Yetişkinliğe Sütü Hayatınızdan Eksik Etmeyin

Çocukluktan itibaren düzenli tüketilmesi önerilen sütün, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kalp hastalıklarının önlenmesinde de etkili olduğu belirtiliyor.

Günde 2 Bardak Süt İçmek Hipertansiyonu Önlüyor

Hipertansiyon zaman içinde özellikle kalp, böbrek, göz ve beyine kan götüren atar damarlarda hasar oluşmasına neden oluyor.

Hipertansiyonun Diğer Adı Yüksek Tansiyondur

İnsan kalbi her attığında bütün kanı vücuda atardamarlar yoluyla pompalar. Kan basıncı, kanın, kan damarlarının duvarlarına yaptığı baskıdır. Basınç ne kadar çoksa, kalp o kadar hızlı atmak durumunda. Hipertansiyonun diğer adı yüksek tansiyondur ve bu, atardamarların sürekli bir şekilde kan basıncını yükseltmesi demektir. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) organların zarar görmesine, bazı hastalıklara (böbrek yetmezliği gibi), felce, anevrizmaya, kalp yetmezliğine ya da kalp krizine neden olabilir. Araştırmalar, orta yaşta oluşan yüksek tansiyonun, ileride bilişsel zayıflamaya neden olabileceğini gösteriyor.

Hipertansiyonun Nedenleri Nelerdir?

Sigara kullanımı, obezite ve fazla kilolar, diyabet, hareketsiz yaşam tarzı, fiziksel aktivite eksikliği, tuz alınımının yüksek oranlarda olması (günlük sodyum alımı 1,500 mg. fazla olmamalıdır.) kalsiyum, potasyum ve magnezyum eksikliği, D vitamin eksikliği, yüksek miktarda alkol tüketimi, stres, yaşlanma gibi etkenler hipertansiyona neden oluyor.

Hipertansiyonu Kontrol Altında Tutmak İçin Ne Yapmalı?

Bilim insanları, hipertansiyonu kontrol altında tutmak için günde iki bardak süt içilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Her yaşta içilmesi önerilen ve vücuda birçok faydası bulunan sütün, kalp sağlığını yakından ilgilendiren hipertansiyonu önlediği biliniyor. Uzmanlar, hipertansiyonu kontrol altında tutmak için günde iki bardak süt içilmesi gerektiğini vurguluyor.

Konular :