AKLINIZDA BULUNSUN

Cilde Bulaşan Saç Boyasını Çıkarmanın 4 Basit Yöntemi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 01.09.2014

Cilde Bulasan Sac Boyasini Cikarmanin 4 Basit Yontemi

Birçok kadının sıkça karşılaştığı bir sorundur, evde saç boyama esnasında cilde bulaşan boya lekeleri. Cildinize bulaşan saç boyasını kolaylıkla çıkarmanın pratik yöntemlerini öğrenmeye ne dersiniz?İşte zararlı kimyasallardan cildinizi çabucakarındırmanın doğal ve pratik yöntemleri.

1) Alkol

Cilde bulaşan saç boyasını temizlemenin en pratik yöntemlerinden biri de cildialkollü pamukla silmektir. Bir pamuk pedine birkaç damla alkol damlatın. Daha sonra boya bulaşan bölgeyi yavaşça ovun. Cildinizde biraz kızarıklık olabilir; bu çok normal bir durum.Gerekirse birkaç damla daha alkol damlatarak işlemi tekrarlayabilirsiniz.Eğer cildiniz çok hassasise, alkolle silmek yerine diğer önerilerimizi deneyin.

2) Diş Macunu

Saç boyası lekesini çıkarmada diş macununun çok etkili olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik diş macunu ciltte herhangi bir tahrişe de neden olmaz. Nemli bir diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu sürün, fırçayı arada sırada ılık suya batırarak lekeli bölgeleri hafifçe fırçalayın. Cildinizin tahriş olmaması için fırçanın çok sert olmamasına dikkat edin.

Cilde Bulasan Sac Boyasini Cikarmanin 4 Basit Yontemi


3) Karbonat

Birçokkadın karbonatın leke çıkarmada ne kadar güçlü bir etkiye sahip olduğunu bilir.Karbonat tahmin ettiğiniz gibi, cilde bulaşan saç boyasını dakolaylıkla yok etmeye yarıyor. Bir çay kaşığı karbonata birkaç damla su ekleyin, karıştırın. Pamuğu karbonata batırın ve boyalı bölgeyi hafifçe silin. Karbonat aslında bütün yüzeylerdeki lekeleri yok etmek için harika bir çözümdür; unutmayın!

4) Bebek Yağı

Bebek yağı, cilde bulaşan saç boyası lekelerinden kurtulmanın en basit yöntemlerinden biridir. Bir parça pamuğa birkaç damla bebek yağı damlatın. Boyalı bölgeyi bebek yağı ile hafifçe ovarak silin. Mucizevi etkisini hemen göreceksiniz. Daha sonra bölgeyi ılık su ile yıkayın. Gerekirse işlemi bir-iki kez tekrar edin.

Unutmayın!

Boya işlemine başlamadan evvel boyanın bulaşabileceği yerlere vazelin sürerseniz, boyama sonrasında temizlemede daha temiz sonuçlar alırsınız.

Konular :