AKLINIZDA BULUNSUN

Rahatlatıcı Banyo Tuzunuzu Kendiniz Hazırlayın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.06.2013

Rahatlatıcı Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

Uzun ve yorucu bir günün ardından tüm sorunlarınızı unutmak ve gevşemek için güzel bir banyo iyi birseçenektir. Doğal banyo tuzları vücutta biriken teri, kiri temizler; istenmeyen toksinlerden cildi arındırır, cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur.


Rahatlamanın ve Gevşemenin İyi Bir Yolu

Banyo suyunuza banyo tuzları ekleyerek banyo keyfinizi iki katına çıkarabilirsiniz. Eğer bütün günü masa başında çalışarak geçiriyorsanız ya da ev işleriyle meşgul olup yoruluyorsanız gerginliğinizi azaltabilir ve aynı zamanda cildinizi rahatlatabilirsiniz. Banyo tuzları aromaları sayesinde birçok etkiye sahiptirler.

Banyo Tuzları Ne İşe Yarar?

Banyo tuzunu banyo suyuna ekleyerek kan dolaşımınızı arttırabilirsiniz. Banyo tuzunun birçok faydalı etkisi vardır. Sırt ağrılarınızı giderebilir, kas gerginliğini geçirebilir, yorgun ayaklarınızı dinlendirebilir ve hatta enerjinizi arttırabilirsiniz. Banyo tuzu iyileştirici özelliğe sahiptir. Banyo tuzu bacak ağrılarına da iyi gelmektedir.

Banyo tuzu magnezyum ve sülfatların kombinasyonudur. Banyo tuzu ile banyo yapmanın pek çok faydaları vardır. Banyo tuzu kaslarınızı gevşetmeye yardımcı olur, ağrıları azaltır, ciltteki morarıklıkların tedavisine yardımcı olur, stres ve gerginliği alır.

Banyo tuzu kullanmak kan dolaşımınızı arttırmanızı sağlar. Bu da yaraların daha hızlı iyileşmesi demektir. Banyo tuzu ayak kokusuna da iyi gelmektedir. Banyo tuzu sayesinde cildinizi yumuşatabilir, enerjinizi yükseltebilir ve dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz. Bununla birlikte banyo tuzu migren ağrılarına da iyi gelmektedir.

Malzemeler:

6 bardakiri taneliiyotsuz doğaltuz
¾ bardak sıvı sabun
1 yemek kaşığı badem yağı
1-2 damla yasemin yağı (veya başka bir uçucu yağ)
3 ila 4 damla soya gıda boyası

Rahatlatıcı Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

Yapılışı:

Cam bir kasede sabunu, yağları ve gıda boyasını karıştırın. Karışımla aynı miktarda tuzu içine ilave edin ve iyice karıştırın.

Hazırladığınız banyo tuzunu yağlı bir kağıt üzerine dökün, ince bir tabaka haline getirin, kuruması için bir gece balkonunuzda bekletin. Seçtiğiniz cam bir kavonozda muhafaza edin.

Nasıl Kullanacaksınız?

Yarım fincan tuzu banyo suyunuza ilave edin ve rahatlamanın keyfini çıkarın.

Kimler İçin Banyo Tuzu Sakıncalı Olabilir?

Eğer kükürt alerjiniz varsa veya hamile iseniz banyo tuzu kullanmamalısınız. Magnezyumun fazla depolanması hipermagnezemiye sebep olabilir. Bu nedenle banyo tuzu kullanımınız çok sık olmamalıdır.

Konular :