GÜNCEL

Alçak Saldırı Sonrası HDP'den Açıklama Geldi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.12.2016

Alçak Saldırı Sonrası HDP'den Açıklama Geldi

Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 13 asker şehit olurken 48 asker de yaralandı.

Kayseri'deki hain saldırıya HDP'den ilk tepki

13 askerin şehit olduğu 48 askerin yaralandığı Kayseri'deki saldırı sonrası Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) ilk tepki...

Alçak saldırıya yönelik tepkiler gelmeye devam ediyor.

HDP'DEN YAZILI AÇIKLAMA

Son olarak HDP'den bir açıklama geldi. HDP'den yazılı açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle: "Bu kez Kayseri'de patlayan bomba çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye'nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız.Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

"SALDIRIYI KINIYORUZ"

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Hergün bir yenisini yaşadığımız saldırıyı kınıyoruz.Gerçekten geçmiş olması için ülkeyi yönetenler yanlış güvenlik politikasından vazgeçmeli" ifadelerini kullandı.

Posta

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR