GÜNCEL

"Atatürk’ü Anlamaya Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 09.11.2017

Atatürkü Anlamaya Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var

Başkan Akgün: “Atatürk’ü anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu süreçte Atatürk’ü anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 10 Kasım Atatürk’ü...

Başkan Akgün: 'Atatürk'ü anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu süreçte Atatürk’ü anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Hayatını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum” ifadesini kullandı.

Atatürkü Anlamaya Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var

Atatürkü Anlamaya Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var

Başkan Akgün, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum milletlerin bağımsızlık kılavuzu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eşsiz dehası, azim ve kararlılığı ile bağımsız bir millet meydana getirmiştir. Başarıyla çıktığı kurtuluş mücadelesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti devletini inşa etmiş ve ulus devlet anlayışıyla örgütlemiştir. Gerçekleştirdiği devrimlerle ulusumuza demokratik bir Cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan ederek, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır. Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Bugün içinden geçmekte olduğumuz zorlu süreçte, her zamankinden daha fazla Atatürk’ü anlamaya ihtiyacımız var. Büyük Atatürk, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ilke ve devrimleri ile yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, düşünceleri ile de ulusumuzu aydınlık yarınlarına taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün manevi şahsiyeti önünde saygıyla eğiliyor, en büyük eseri Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatma kararlılığımızı yineleyerek, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Kaynak: Doğurehberi

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR