GÜNCEL

Bu Cihaz Tercümanlık Mesleğini Bitirebilir!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.10.2017

Bu Cihaz Tercümanlık Mesleğini Bitirebilir

Google’den devrim niteliğinde kulaklık

Google resmen devrim niteliğinde bir kulaklık çıkardı. Pixel Buds arada tercüman olmadan 40 dilde iletişim imkanı sunuyor. Cihazda Türkçe dil desteği olup olmadığı açıklanmadı. Cihaz tercümanlık mesleğini bitirebilir!

Google’den devrim niteliğinde kulaklık

Google dün devrim niteliğinde bir ürün tanıttı. Çarşamba günü tanıtılan Pixel Buds isimli kablosuz kulaklık bir tercümana ihtiyaç olmadan simultane tercüme yapılmasını sağlıyor. Yapay zeka (AI) teknolojisine sahip kulaklık aynı zamanda Google’ın siri’si olarak bilinen Google Assistant’a da bağlı olacak.

Bu Cihaz Tercümanlık Mesleğini Bitirebilir

Sistem şöyle çalışıyor. Elinizi kulaklığa götürüp, “Bana Fransızca konuşmakta yardım et” diyip Fransızca söylemek istediğiniz şeyi anadilinizde ifade ediyorsunuz. Parmadığınızı kulaklıktan kaldırdığınız anda telefonunun çevirme uygulaması tercümeyi gösteriyor. Konuştuğunuz kişi böylece cevabı görüyor. Ardından telefonunuza Fransızca cevap veriyor ve siz de kulaklığınızda anadilinizde cevabı duyabiliyorsunuz.

Aşağıda ise Pixel Buds’ın İsveççe ile İngilizce arasında nasıl tercüme hizmeti verdiği görülüyor.

Pixel Buds’ın satış fiyatı 160 dolar olarak (570 TL) belirledi. Cihazın Türkçe dil desteği olup olmadığı henüz bilinmiyor. Pixel Buds’ın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı açıklanmadı.

Kaynak: Sözcü internet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR