GÜNCEL

Buluşma Tartışmadan Sonra Bir İlk

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 16.08.2016

Buluşma Tartışmadan Sonra Bir İlk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılındaki Danıştay kuruluş yıldönümünde konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na 'Böyle bir edepsizlik olmaz ki' sözlerinin ardından, ilk kez Feyzioğlu'nu kabul edecek.

Erdoğan ile Feyzioğlu Saat Kaçta Görüşecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 15.00'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki baro başkanlarından oluşan heyeti kabul edecek. 2014'te Danıştay'ın kuruluş yıldönümünde Metin Feyzioğlu'nun konuşmasına Erdoğan tepki göstermiş ve 'Böyle edepsizlik olmaz ki" demişti.

Makamında Kabul Edecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan “birlik ve beraberlik” ruhu sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 buçuk yıl önce Başbakanlığı döneminde bir programda tartıştığı ve o tarihten sonra bir daha biraraya gelmediği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu makamında kabul ediyor. Saat 15:00’da gerçekleştirilecek ziyarette Feyzioğlu’na baro başkanlarından oluşan bir heyet de eşlik edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 15.00'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 buçuk yıl önce Başbakanlığı döneminde bir programda tartıştığı ve o tarihten sonra bir daha biraraya gelmediği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu bugün saat 15:00'da makamında kabul edecek. Feyzioğlu'na barodan bir heyet de eşlik edecek.

Feyzioğlu: Türkiye'yi içine düşürdükleri bu beladan kurtulmak için...

2014'te Danıştay'ın kuruluş yıldönümünde Metin Feyzioğlu'nun konuşmasına Erdoğan tepki göstermiş ve "Böyle edepsizlik olmaz ki" demişti.

Erdoğan, Toplantıyı Terk Etmişti

10 Mayıs 2014 tarihinde Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümünde TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun yaptığı uzun ve 'eleştirel' konuşmaya dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın tepki göstermiş ve salonu terk etmişti.

'NEYİ YANLIŞ KONUŞUYORUM SAYIN BAŞBAKAN'IM?'

Feyzioğlu'nun konuşmasını ''Yanlış konuşuyorsun'' diyerek oturduğu yerden bölen Başbakan Erdoğan'a Barolar Birliği Başkanı da ''Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakan'ım?'' diye sormuştu. Bunun üzerine dönemin Başbakanı Erdoğan da ''Böyle bir edepsizlik olmaz ki'' demişti. Bunun üzerine Feyzioğlu, kürsüden ''Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam. Çok yapıcı bir konuşmaydı" yanıtını vermişti. Bu tartışmanın ardından adli yıl açılış töreni yasayla kaldırılmıştı.

DHA

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR