GÜNCEL

Canlı Atatürk Portresi İçin Gönüllü Sayısı 9 Bine Ulaştı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.11.2017 - Güncelleme : 09.07.2022

 Canlı Atatürk Portresi için gönüllü sayısı 9 bine ulaştı

Canlı Atatürk Portresi için gönüllü sayısı 9 bine ulaştı

Toroslar Belediyesi’nin, ‘10 Bin Kişiyle Atamıza Koşuyoruz” sloganıyla 10 Kasım’da oluşturacağı ‘Canlı Atatürk Portresi’nde yer almak isteyen gönüllülerin sayısı 9 bine ulaştı.Canlı Atatürk Portresi için gönüllü sayısı 9 bine ulaştı.

Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde 10 bin gönüllü ile oluşturulacak dünyanın en büyük Canlı Atatürk Portresi etkinliğini Guinness yetkileri de izleyecek ve bir denemesi gerçekleştirilecek. Portrede yer almak için kayıt yaptıran kişi sayısı 9 bine ulaşırken, tarihe tanıklık etmek isteyen vatandaşlar, 10 Kasım Cuma günü saat 07.00’de Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek, Atatürk’ün gözlerini yumduğu saat 09.05’te Atatürk Portresini canlandıracak.

Öte yandan, Atatürk Portresinde yer almak isteyen gönüllü vatandaşlar, Toroslar Belediyesi yetkilileri tarafından kentin çeşitli yerleri ile alışveriş merkezlerinde açılan stantlarda kayıtlarını yaptırarak, bu eşsiz görüntünün bir parçası olmanın heyecanını yaşayacaklar. Merkez ve çevre ilçelerden 7’den 70’e tüm vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının destek vereceği bu dev organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirten gönüllü vatandaşlar, siyasi görüşleri ne olursa olsun herkesin bu etkinliğe sahip çıkmasını istediler.

Canlı Atatürk Portresi için gönüllü sayısı 9 bine ulaştı

Canlı Atatürk Portresi için gönüllü sayısı 9 bine ulaştı

Mersin’de böyle bir organizasyonu düzenlediği için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür eden vatandaşlar, “Mersin’de 10 Kasım’da Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek rekor denemesindeki bu etkinlik ile Ulu Önderimiz Atatürk’e duyduğumuz saygı ve sevginin hiç bitmeyeceğini tüm dünyaya da haykırmış olacağız. Atamıza saygımız çok fazla ama bu duygularla daha da artıyor. Toroslar Belediyemizin bu etkinliği ile 10 Kasım’da Atamızı, O’na yakışır bir şekilde anacağız. Toroslar Belediye Başkanımız Hamit Tuna’ya böyle bir organizasyonu düzenlenmesinden ve insanlarımızı bu şekilde yönlendirmesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızın her zaman arkasındayız ve büyük bir grupla desteklerimizi sunacağız. Bizler de etkinlik ile ilgili bütün çevremize, komşularımıza duyuru ilanlarını dağıtarak, katılımları yönünde destek istiyoruz. Konu, Atatürk olunca zaten yok deme şansımız yok. Tabi ki, seve seve katılacağız” sözleriyle duygularını ifade ettiler.

Kaynak: İHA

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR