GÜNCEL

CİSED: Tecavüzcüyü Aklamaya 'Hayır'

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.11.2016

Çocuk istismarına Tacize ve Tecavüze Yasal Kalkanı

Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadınlara yönelik taciz ve tecavüz vakalarının son yıllarda arttığına dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, "Her ne şekilde olursa olsun çocuk istismarına, tacize ve tecavüze yasal kalkan kabul edilemez" dedi.

TECAVÜZCÜYE YASAL KALKAN KABUL EDİLEMEZ!

CİSED ailesi olarak yıllardır, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismarın ve tecavüzün ne kadar kötü olduğunu ve yıkıcı sonuçlarını anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Keçe açıklamalarına şöyle devam etti:

Bu tür insanlık suçlarıyla gücümüz yettiğince mücadele ediyoruz ve kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. 'Eğer birine söylersen ...' diye tehditler savuran YETİŞKİN, CİNSEL SAPKINLIK içinde olan bir PEDOFİLİ, yani SÜBYANCI’dır. ÇOCUKLAR'ı cinsel açıdan çekici bulur ve cinsel eğilimi çocuklara yöneliktir.

PEDOFİLİ en aşağılık düzeyde yapılan bir insan hakkı ihlalidir ve toplum vicdanını yaralayan çok ağır bir SUÇ'tur. Her ne nedenle olursa olsun, MAĞDUR KADIN'ı ZALİM TECAVÜZCÜ'süyle evlendirip, TECAVÜZ'ü meşrulaştırmak vicdanı olan herkesin 'HAYIR' demesi gereken kabul edilemez bir AYIP'tır.

“TECAVÜZ, ÖZRÜ VE HAFİFLETİCİ NEDENİOLMAYAN BİR SUÇTUR”

Tecavüz mağdurunun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda tecavüzü suç olmaktan çıkarmaya yönelik kanun tasarısını “kabul edilemez” bir uygulama. Cinsel şiddet ve tecavüz, kime yönelik olursa olsun özrü ya da hafifletici nedeni olmayan bir suçtur.

Üstelik savunmasız küçücük çocuklara yönelik olduğunda bir vahşettir. Son zamanlarda Türkiye’de bu vahşetin yaşandığı pek çok olayın haberini sıklıkla alır ama her yeni olayda bir öncekini unutur olmuştuk.

Toplum, kadına tecavüzü adeta kanıksamışken, çocuğa tecavüze de duyarsızlaşmaya mı başlanıyor derken, şimdi de tecavüzün suç olmaktan çıkarılması tartışmasının yapılması akıl tutulmasıdır.

TECAVÜZ VE CİNSEL İSTİSMAR KONUSUNDA KANUNLARIMIZ AÇIK, NET VE ÖNLEYİCİ OLMALIDIR!"

Cinsel istismar ve tecavüzde çocukların ve kadınların rızası kavramı asla kabul edilemez.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve kadınları korumanın birçok medeni yolu var ama bunlardan biri tecavüzcüyle evlendirmek olamaz asla. Çocuk cinsel istismarı ve tecavüz için kanunlarımız; zalimler açısından çok açık, net ve önleyici; kurbanlar açısından da rehabilite edici ve umut verici olmalıdır.

Bu nedenle CİSED ailesi olarak 'tecavüze yasal kalkan'a ve her ne şekilde olursa olsun 'tecavüzcüyü aklama"ya 'Hayır' diyoruz.

Tecavüzcünün mağduruyla evlendirilmesinin bu suçu ortadan kaldırmaya ve vicdanları temizlemeye yetmeyecektir.

Tecavüz konusunda alınacak tüm kararların ve yapılacak yasal düzenlemelerin ruh sağlığı uzmanları eşliğinde ve bilimsel çalışmalar sonucunda toplumun geleceğini karartmayacak şekilde olması gerekir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR