GÜNCEL

CNN Int.'den Amanpour Erdoğan'ın Danışmanını Yayından Çıkarttı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.06.2013

CNN Intden Amanpour Erdoğanın Danışmanını Yayından Çıkarttı

CNN International, Taksim müdahalesini canlı yayınla aktardı. Yayına katılan Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın, ünlü haberci Christiane Amanpour tarafından, "Show is over" (program bitti) sözleriyle yayından çıkarıldı. İbrahim Kalın beyaz saraya yürünse ne yaparsınız deyince Amanpour haber bitti anlamında "şov bitti" diyerek sözü kesti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dışişleri Başdanışmanı İbrahim Kalın, CNN'de canlı yayında bağlandığı Christiane Amonpour tarafından terslendi. Türkiye'de yaşanan olaylar konusunda bilgi vermek için CNN televizyon kanalına bağlanan İbrahim Kalın, hükümetin Gezi parkı ve Taksim'de yaşanan olaylara ilişkin politikasını savunarak, göstericileri suçlayan açıklamalarda bulundu.

'BAYIM, GÖSTERİ BİTTİ'

Christiane Amonpour'un, 'barışçıl gösterilere, polisin çok sert müdahalesini' yorumu üzerine, Londra'da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan Kalın, 'Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?' sorusuna da Başbakan'ın istekleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirtti. Türkiye'de hapiste bulunan gazeteciler ilişkin sorularına da Kalın'dan yanıt alamayan Christiane Amonpour, Kalın'ın hükümeti savunan sözlerini sürdürmesi üzerine, 'Bayım gösteri bitti' (Sir, Show is over) sözleriyle İbrahim Kalın ile olan canlı yayın bağlantısını kesti.

Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)

Milliyet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR