GÜNCEL

DİSK de İş Bırakma Kararı Aldı!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.06.2013

DİSK de İş Bırakma Kararı Aldı

KESK tarafından organize edilen 5 Haziran iş bırakma eyleminin ardından bugün de DİSK iş bırakma karara aldı. DİSK Başkanlar Kurulu, yarın saat 13.00'de DİSK Genel Merkezi önünde toplanacağını ve Taksim’e yürüyeceğini açıkladı.

DİSK Yetkilileri Yarın Taksim'e Yürüyeceklerini Açıkladı

KESK tarafından organize edilen 5 Haziran iş bırakma eyleminin ardından bugün de DİSK iş bırakma karara aldı. DİSK Başkanlar Kurulu, yarın saat 13.00'te DİSK Genel Merkezi önünde toplanacağını ve Taksim’e yürüyeceğini açıkladı.

DİSK Başkanlar Kurulu, bugün örgütlü oldukları tüm işyerlerinde “Direniş Şartları”nı da içeren bir açıklama okuduklarını ve çeşitli illerde alanlara çıktıklarını belirterek, DİSK üyelerinin yarın iş bırakarak, saat 13.00’te DİSK Genel Merkezi önünde toplanacağını ve Taksim’e yürüyeceğini açıkladı.

DİSK Başkanlar Kurulu yaptığı açıklamada, AK Parti’ye karşın halkın biriken öfkesinin direnişe dönüşerek ülke geneline yayılmasına ilişkin olağanüstü toplandıklarını belirterek, Gezi Parkı direnişi ve DİSK Yönetim Kurulu’nun aldığı “AKP diktatörlüğüne karşı ihtar eylemleri”nin yaygınlaştırılması kararının değerlendirdiği ifade edildi.

Uygulanan Talan Politikasına "Hayır"

DİSK’in daha ilk günden başlayarak Taksim Dayanışması ile halkın tüm kesimlerinin yanında yer aldığı ve uygulanan talan politikasına karşı “dur” dediğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Alınan kararlar doğrultusunda ve örgütsel kimliğini ön plana çıkarmadan disiplin içinde destek vermiştir.

Gelinen son noktada, DİSK Yönetim Kurulu ve Başkanlar Kurulu, “Direniş Şartları”nın hayata geçirilmesi için açık desteğini gösterme kararı almıştır.

İlk adımda, bugün örgütlü olduğumuz tüm işyerlerinde ‘Direniş Şartları’nı da içeren bir açıklama okunmuş ve çeşitli illerde alanlara çıkılmıştır. DİSK Başkanlar Kurulumuz, Yönetim Kurulu’nun da almış olduğu karar doğrultusunda mücadeleyi yaygınlaştırma kararlılığında olacaktır.

DİSK üyeleri 5 Haziran Çarşamba günü iş bırakarak, saat 13.00’de DİSK Genel Merkezi önünde toplanacak ve Taksim’e yürüyecektir. Aynı şekilde DİSK üyeleri diğer illerde de ortak yapılan eylem ve etkinliklere katılım sağlayacak, üretimden gelen güç dahil mücadelede yer alacaktır.”

KESK BUGÜN DE ALANLARDAYDI

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, iş bırakma eylemi yaptı.

BES üyeleri, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Kızılay'daki binası önünde toplandı. BES Genel Başkanı Ahmet Kesik, burada yaptığı açıklamada, halkın AK Parti'yi seçerken "yoksulluğu ve yolsuzluğu kaldıracak, bu ülkede güzel şeyler olacak" diye düşündüğünü ancak hükümetin, halkın yaşam tarzına müdahale ettiğini, isimler bularak halkı cendereye aldığını savundu.

Kesik, bugün 12.00'den itibaren tüm iş yerlerinde iş bıraktıklarını belirterek, KESK'e bağlı tüm sendikaların "İnsanca Yaşam, Güvenceli İş ve Güvenli Gelecek, Demokratik Bir Türkiye" talebiyle meydanlara çıkacağını kaydetti.

Milliyet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR