GÜNCEL

Fatih Terim'in Kaptanı Belli Oldu

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.05.2012

Fatih Terimin Kaptanı Belli Oldu

Galatasaray'da yeni bir yapılanma gerçekleştirerek sarı-kırmızılı takımı şampiyon yapan Fatih Terim'in yeni sezonda kaptanlık pazubandını Selçuk İnan'a vereceği iddia edildi.

Geride kalan sezonda Galatasaray’ın başına üçüncü defa geçen ve yepyeni bir kadroyla sarı kırmızılı kulübe 18. şampiyonluğu yaşatan teknik direktör Fatih Terim, yaptığı yeniliklerde hız kesmiyor. Terim, Galatasaray’ın kaptanlarını da baştan aşağıya değiştiriyor. Geçtiğimiz yıl Ayhan Akman, Servet Çetin ve Sabri Sarıoğlu üçlüsünden oluşan kaptanlık dümeninin, yeni sahipleri belli oldu.

Hürriyet'in haberine göre, Ayhan Akman’ın futbolu bırakması, Servet ile yolların ayrılmasının ardından, Sabri’nin de pazubant sıralamasında biletini kesen teknik heyet yeni kaptanlarını belirledi.

Yarı Yarıya Teklifi

2012-2013 sezonunda Galatasaray’ın kaptan üçlüsü, şampiyonluğun mimarları arasında yer alan Selçuk İnan, Hakan Balta ve Ujfalusi’den oluşacak. Böylelikle kaptanlık, Cimbom’la sözleşmesi sona eren ve takımda kalması için aldığı ücretin yarısı (600 bin Euro) teklif edilen Sabri’den alınarak, geçen sezonun yıldız ismi Selçuk İnan’a verildi.

Teknik Direktör Fatih Terim'in Payı Büyük

Teknik heyetin, attığı 13 gol ve yaptığı 15 asistle Galatasaray’ın ve Süper Lig’in en önemli yıldızı haline gelen Selçuk İnan’ı kaptanlık pazubandıyla ödüllendirdiği öğrenildi. Hem saha içinde sergilediği lider duruşu hem de saha dışındaki düzgün yaşantısıyla örnek olan futbolcunun bu göreve layık görülmesinde teknik direktör Fatih Terim’in en büyük paha sahip olduğu belirtildi.

En Kıdemlisi Hakan Balta Oldu

Galatasaray'da ikinci kaptanlık görevine layık görülen Hakan Balta kadrodaki en kıdemli oyuncu olarak göze çarpıyor. A Milli Takım ve Galatasaray’ın sol bekinde istikrarlı bir performans sergileyen futbolcu, Selçuk İnan’ın ardından pazubandın ikinci sahibi oldu.

htspor

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR