GÜNCEL

F.Bahçeli Futbolculardan UEFA'ya Mektup

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 16.07.2013

FBahçeli Futbolculardan UEFAya Mektup

Topuk Yaylası'nda hazırlıklarını sürdüren F.Bahçe'de futbolcular, Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk söz alan Emre Belözoğlu olurken, tecrübeli oyuncunun sözlerinden satırbaşları şöyle;

* Bizler F.Bahçe’nin mukaveleli futbolcularıyız. 3 yıldır bu süreçlerden çok yorulduk. Ama artık saha içine konsantre olmak istiyoruz. Dün alınan haber bizi çok üzdü ama… Herşeyi biliyoruz. Neler olduğunu biliyoruz. 2010-11 sezonunun şampiyonu biziz…

* Bu sezon da şampiyonluğun adayı biziz.. Ne olursa olsun F.Bahçe bayrağını en üstlere taşımak istiyoruz.

* Kuyt bugünkü basın toplantısında bir konu gündeme getirdi. Bizler masum olduğumuzu biliyoruz. Ve bu masumiyetimizi UEFA’ya bir mektup ile dile getireceğiz. Hukuğun verdiği her karar doğru değildir. CAS’taki süreçten de umutlu değilim ama bekleyip göreceğiz..

“BİZİM ÜLKEMİZDE BÖYLE…”

* Avrupa’da farklı bir durum konusu.. Ben bu sonuçlara şaşırmıyorum. Bu cezalara şaşıranlar Avrupalılardır.. Bizim ülkemizde yükselen değerlere karşı bir fitne fesat var. Ben Avrupa’da Liverpool’un böyle bir ceza ile karşılaştığında Everton’ın ezeli rakibinin daha fazla ceza alması için uğraşacağını sanmıyorum. Ama biz de böyle.. Bu söylediklerim yanlış yerlere çekilmesin lütfen.

* 3 Temmuz süreci ile bugün durum daha farklı… En azından Aziz Yıldırım bizimle beraber… Başkanımız maddi manevi her açıdan biz futbolcuların arkamızda olduğunu söyledi.. Fenerbahçeli taraftarlar umutsuzluğa kapılmasın… Biz 3 Temmuz sürecinden sonra yine devam edip yarım puanla şampiyonluğu kaptırdık.

Volkan Demirel’in açıklamaları şöyle;

* Bizler her şeyin farkındayız. Ne karar çıkarsa çıksın bu grup kendini çok iyi biliyor. Aptal insanlar değiliz. 2010-2011 şampiyonluğumuzu alnımızın teriyle kazandık. Konuşamıyorum, konuşsam dilimden çok şey çıkar, emin olun. Bizler şampiyonluğumuza inanıyor ve arkasındayız. Daha söylenecek çok şey var ama televizyonlar karşısında söyleyemiyorum. Umarım söylenmesi gerekenleri bir gün bir yerde söyleyebilirim.

* Bize şike yaptığımız gerekçesiyle ceza veriliyor. Ama o kadar başarılıyız ki şikeyi tek başımıza yapmışız… Madem ortada şike var diğerleri nerede… Parayı verip maçları almışız biz verip tek başımıza kazanmışız.. Ama yok…

* Fenerbahçelilerden ricamız kimse ümitsizliğe düşmesin, boynunu bükmesin. Şampiyonluğumuz çok temiz, biz ne yaptığımızı biliyoruz, kimsenin şüphesi olmasın. CAS’tan bişey çıkacağına ümidim yok, bize nereyi layık görüyorlarsa orayı layıkiyle oynayacağız.

Kuyt’ın sözleri:

* UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final görmüş bir takımın bir parçası olarak aldığımız bu ceza hiç adil değil. Zaten bir yıl men almış bir kulübün iki yıl daha cezalandırılması normal bir durum değil..

* UEFA’ya karşı kafamızda birçok soru işaretleri var. Artık dava CAS’a intikal etmiş durumda.. Artık CAS’ın biz futbolcuların kariyerini 25 milyon taraftarın duygularını çok daha iyi anlayacağını düşünüyorum.

* Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bütün bu olumsuzlukların ardından futbolcular olarak çok daha fazla çalışıyorum. Umuyorum ki sizlerle de son kez bu konuyu konuşuyor oluruz. Ve futbolcular olarak kendi işimizle ilgileniriz.

* 5 yaşımdan bu yana futbol takip ediyorum… Ve bu denli büyük bir ceza hatırlamıyorum.Avrupa bazı takımlarına karşı UEFA’nın verdiği cezalar ortada…

Sözcü internet sitesi

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR