GÜNCEL

Galatasaray'dan Amrabat Transferine Yönelik Açıklama Geldi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.06.2012

Galatasaraydan Amrabat Transferine Yönelik Açıklama Geldi

Galatasaray'ın uzun süredir peşinden koştuğu Nordin Amrabat transferinde flaş gelişmeler yaşandı.

Görüşmeler Olumsuz Sonuçlandı

Galatasaray Kulübü, Kayserisporlu Nordin Amrabat'ın transferi için yaptığı görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Amrabat'ın transfer için bugün sabah saatlerinden Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur ile bir araya geldi. Mamur'un isteği üzerine yazılı bir teklif sunan Aysal, 7 milyon Euro'luk bir teklifte bulundu. Ancak Kayserispor Kulübü Amrabat için yapılan bu teklifi yetersiz buldu. Bunun üzerine öğleden sonra Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak ile Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma bir görüşme yaptı. Galatasaray kulübü, Amrabat için teklifi 7.5 milyon Euro'ya yükseltti. Ancak Kayserispor kulübü bu teklifi de yetersiz bularak, Faslı futbolcunun bonservisi için 15 milyon Euro istedi. Galatasaray Kulübü de bunun üzerine Amrabat'ın transferi için yaptığı görüşmeleri sonlandırma kararı aldı.

Galatasaray Sportif A.Ş, Amrabat için yapılan transfer görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını bugün akşam saatlerinde borsaya da bildirdi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın transferi konusunda kulübü Kayserispor Kulübü'yle yapılan resmi görüşmeler olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Kayseri'den jet yanıt: Teklif uygun değil

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ise yapılan görüşmelerin ardından şu açıklamayı yaptı: "Galatasaray ilk kez yazılı olarak bize Amrabat için bir teklif sundu. Gördüğümüz kadarı ile bu rakam oyuncumuz için istediğimiz ücretin altında. Teklif edilen rakamı küçümsemek için söylemiyorum. Ancak biz bu rakamın revize edilmesini istedik. Bekliyoruz" dedi.

"Galatasaray bu tranfseri borsaya bildirdi" ifadelerinin üzerine ise Hurma, "Bu onların sorunu. Bizim için herhangi bir gelişme şu anda söz konusu değil" şeklinde konuştu.

Galatasaray 7 milyon euro teklif etmiş

Hurma G.Saray'ın teklif ettiği bu rakamla ilgili bir açıklama yapmazken, sporx.com sarı-kırmızılı kulübün Amrabat'ın bonservis bedeli için 7 milyon euro teklif ettiğini ileri sürdü. Hurma, "7 milyon euro teklif edilmiş doğru mu ?" sorusunu, "Bu konuda bir açıklama yapamam" diyerek cevapsız bıraktı...

Kadir ÇETİNÇALI/İSTANBUL, (DHA)

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR