GÜNCEL

Gökçek ile Arınç Arasında Sular Durulmuyor!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.08.2016

Gökçek ile Arınç Arasında Sular Durulmuyor

"Operasyonların amacı Arınç'ı başa getirmekti" diyen Melih Gökçek'e, Bülent Arınç'ın yanıtı gecikmedi.

Melih Gökçek-Bülent Arınç Kavgası Büyüyor

Melih Gökçek, Bülent Arınç'ı darbe girişimiyle ilişkilendiren açıklamalar yaparak, "Bütün operasyonların neticesi de Arınç'ı başa getirmekti" dedi; Arınç'ın yanıtı gecikmedi: "Trollük yapmaktan, asıl işi olan belediye başkanlığını yapmaya fırsat bulamıyor." Arınç kendisini hedef gösteren gazetecilere de çok sert suçlamalarda bulundu.

Bülent Arınç: "İşi Gücü Trollük Yapmak"

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında başlayan "parsel parsel" tartışmasının ardından ikili yine karşı karşıya geldi. Gökçek, darbe girişimini değerlendirirken “Bütün operasyonların neticesi de Bülent Arınç’ı başa getirmekti” dedi.

Bülent Arınç: "Cinlerin Etkisinde, Sözlerini Ciddiye Almak Mümkün Değil"

Arınç ise, sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yaparak, “Gökçek, AK Parti kurulduğunda AK Parti'ye karşı parti satın almış, Recep Tayyip Erdoğan'a ve partimize her türlü hakareti reva görmüştü. Rica minnetle, kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle Ak Parti'ye girdiğini herkes bilir. Cinlerin etkisiyle söylediği sözleri ciddiye almak mümkün değil. Gökçek, AK Parti kurulduktan iki sene sonra kimlerin operasyonu ile partiye katılmıştır?” diye sordu.

Açığa Çıkmaktan Korkuyorlar

“Darbe teşebbüsünün olduğu 15 Temmuz gecesi işin rengi ve kazananı ortaya çıkana kadar kendileri ortaya çıkmayan bu tipler, beni hedefe koyarak ‘darbe sever’ hallerini örtmeye çalışıyorlar” diyen Arınç, “Aslında bunların rahatsızlıkları ben ve açıklamalarım değil de, açığa çıkmasından korktukları kirli ilişkileri olabilir mi?” diye sordu.

Gökçek'in "AK Parti'deki bütün operasyonların neticesi Bülent Arınç'ı başa getirmekti" açıklamasını eleştiren Arınç, "Trollük yapmaktan, asıl işi olan belediye başkanlığını yapmaya fırsat bulamayan Melih Gökçek'in cinlerin etkisiyle söylediği bu sözleri ciddiye almak tabii ki mümkün değil" dedi.

Ankara'daki Asfatlar Cin Çarpmış Gibi....

"Rica minnetle ve kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle partiye girdiğini herkes bilir" diyen Arınç, "Belediye başkanı olduğu Ankara’da 10 dakaka yağmur yağsa insanlar caddelerde, alt geçitlerde boğulma tehlikesi yaşıyorken ve yine Ankara’nın ana caddelerinde bile asvaltlar cin çarpmış gibi çukurlarla doluyken, dilindeki zifti bana değil, Ankara’nın bozuk asfaltlarına dökmesini tavsiye ederim. Öyle tahmin ediyorum ki, Ankara’da yaşayan sevgili vatandaşlarımızın da Melih Gökçek’ten beklentisi budur. Çünkü epeysiz başkansızlar" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç’ın açıklamasının Melih Gökçek ile ilgili olan bölümü şöyle:

Arınç, darbe girişiminin ilk saatlerinde darbeyi lanetleyici açıklamaların bazı kesimleri rahatsız ettiğini iddia etti. Arınç, Erdoğan’ın en yakınına kadar sızıp yıllarca kendilerini "dostça" gizleyebilen yapının medyayı boş bırakmış olabileceğine inanmadığını belirterek özellikle Twitter’da kendini hedef gösteren yandaş gazetecilerin FETÖ sempatizanı olduğunu ima etti. İşte Bülent Arınç, tweet'lerinden alıntı yaparak FETÖ/PDY’ye sempatisi olduğunu iddia etti.

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Star yazarı Ersoy Dede ve Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ı ‘kripto FETÖ’cü’ olmakla suçlayan Arınç, bu isimlerin önceki yıllarda Gülen cemaatini öven tweet'lerini örnek gösterdi. Turgay Güler'in darbe girişiminden 18 gün önce 27 Haziran 2016'da attığı, “Çok ama çok güzel gelişmeler olacak. Birileri de kuduracak.

Az sabredin hele” tweet'ini hatırlatan Arınç, yine Güler’in kendisine 10 yıl önce imzalayarak hediye ettiği "Mehdix" isimli kitabına da vurgu yaparak, “Ey Turgay Güler. Dilini tutamayıp adeta darbe müjdesi veren sen, darbe planını önceden biliyorsan ve o iğrenç teşebbüsün içindeysen seni hangi toprak kabul eder? Yatacak yerin yok!” ifadelerini kullandı.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR