GÜNCEL

Hangi Ülke 2017'de 300 Bin Göçmen Alacak?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 01.11.2016

Hangi Ülke 2017de 300 Bin Göçmen Alacak

Kanada 2017'de 300 bin göçmen alacak

Kanada göçmen kabul etme geleneğini sürdürüyor. Kanada Göç Bakanı John McCallum hafta başında Ottawa'da yaptığı açıklamada Kanada'nın 2017 yılında 300 bin göçmen kabul edeceğini duyurdu. Bakan McCallum'un açıklamalarına göre 2016 yılında da aynı sayıda yabancı Kanada'ya yerleşmişti.

Ekonomik Nedenlerden Ötürü Göçmenlik Talebinde Bulananları Alacak

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre , John McCallum, göçmen kabulünde önümüzdeki yıl farklı bir yöntem uygulanacağını ve mülteci sayısının azaltılıp, onun yerine daha fazla ekonomik nedenlerden ötürü Kanada'yı tercih eden göçmenlerin ülkeye alınacağını söyledi.

Kanada, Nüfus Yaşlanmasını Dengelemek İçin Göç Alacak

Kanada Göç Bakanı, göçün küreselleşen dünyamızda rekabet gücünün korunmasında ve nüfus yaşlanmasından kaynaklanan dezavantajlarının dengelenmesinde göçün önemini giderek arttığını ve göçmenlerin ekonomik büyümeye ve ülkenin inovasyon gücüne katkıda bulunduklarını belirtti.

Daha az mülteci, daha fazla iş gücü

John McCallum yılda 300 binlik göçmen kontenjanının önümüzdeki yıllarda değişmeyeceğini ve kontenjanı 40 bin artırdıklarını sözlerine ekledi.

Kanada hükümeti 2017 yılında ekonomik kaynaklı göçten 172 bin 500 yabancıyı yararlandıracak. Bu yıl 40 bin olan mülteci kontenjanı ise 2017'de 16 bine düşürülecek. Buna paralel olarak mültecilerin aile birleşimi hakları genişletilerek, mültecilerin önümüzdeki yıl 84 bin aile mensubunu yanlarına aldırmalarına izin verilecek.

Yeni Asya

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR