GÜNCEL

İMC TV ve Hayatın Sesi TV'nin Ekranı Karartıldı!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.10.2016

İMC TV ve Hayatın Sesi TVnin Ekranı Karartıldı

İMC TV ve Hayatın Sesi TV'nin ekranı polis baskınıyla karartıldı

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu ve İMC TV'ye polis baskın düzenledi. Hayatın Sesi Televizyonu'nun YouTube yayını durduruldu.

İMC TV ve Hayatın Sesi TV'nin ekranı polis baskınıyla karartıldı

İMC TV'de canlı yayın sürerken stüdyoya ve rejiye giren polis, kanalı sansürledi. Bu baskından kısa bir süre sonra polis ekipleri imc tv'yi bastı. Stüdyoya canlı yayın sırasında giren polis, reji odasına girdi. Kanal çalışanları bu sırada stüdyoda toplanıp durumu protesto etti.

Televizyon çalışanları baskını "Özgür basın susturulamaz" ve "Susma haykır, özgür baskın haktır" sloganları ile protesto ettiği sırada kanalın internet yayını durduruldu. İnternet yayınının kesilmesinden bir süre sonra, kanal tamamen karartıldı.

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, televizyonun Periscope'tan yaptığı canlı yayınına katılıp, "Ekran kararabilir ama ense kararmayacak" dedi.

BANU GÜVEN'İN SON SÖZLERİ

NTV'deki spikerlik kariyeri ile tanınan Banu Güven kanal kapatılırken eline geçirdiği mikrofonla"Yıllarımı televizyon yayıncılığına verdim. Buradaki ekiple olmak benim meslek hayatımın en onurlu yıllarını anlatıyor. Burda hergün müthiş bir inançla herkes işine sarıldı. Burdaki insanları bu idealden böyle arkaik ve faşist uygulamalarla koparamazsınız. Biz öyle ya da böyle işimizi yapmaya devam edeceğiz. İMC TV'de çalışmış olmaktan onur duyuyorum' dedi.

Canlı yayın sırasında stüdyoya giren polis ekipleri, ardından reji odasına geçerek, İMC TV yayını durdurdu.

Kanal çalışanları ise canlı yayında 'Özgür basın susturulamaz', 'Susma haykır, özgür basın haktır' sloganları attı.

mynet.com

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR