GÜNCEL

iPhone 8'e Çerçevesiz Ekran

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 07.10.2016

iPhone 8e Çerçevesiz Ekran

iPhone 8'de Olacağı Söylenen Muhteşem Çerçevesiz Ekran

Sharp’ın geçtiğimiz yıl duyurduğu Aquos Crystal modelinin ekranına benzeyen fakat çok daha şık olan yeni ekranı ortaya çıktı.

Sharp'tan süper görünen telefon ekranı!

iPhone 7, tasarım itibarı ile geçtiğimiz yıl duyurulan modelden çok da farklı değildi. Bu sebeple Apple önümüzdeki yıl duyuracağı yeni telefonunda, tıpkı bu yıl 3.5mm kulaklık girişini tercih etmemesi gibi radikal bir karar alabilir. Son raporlar, Apple’ın iPhone 8’in ekranı için Sharp’la görüşmeler halinde ve bir anlaşma yapmaya yakın olduğunu gösteriyor.

 iPhone 8de Olacağı Söylenen Muhteşem Çerçevesiz Ekran

Aşağıda paylaşılan bazı örnek fotoğraflarda cihazın gövdesinin %90’ını kaplayan, 5.5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde prototip bir çerçevesiz ekran göreceksiniz. Sharp, bu ekrana benzer bir çözümü geçtiğimiz yıl duyurduğu Aquos Crystal modelinde kullanmıştı fakat yeni ortaya çıkan ekrana, telefonun gövdesinde çok daha geniş bir yer kaplayacak.

 iPhone 8de Olacağı Söylenen Muhteşem Çerçevesiz Ekran

Apple’ın iPhone 8 ile Home tuşunu ekrana entegre etmek istediğine dair yapılan söylentiler, Sharp’ın yeni ekranının iPhone 8’de kullanılacağına dair iddiaları da oldukça güçlü kılıyor. Yani önümüzdeki yıl iPhone 8’i böyle bir ekranla görürseniz hiç şaşırmayın.

Konsept ekran, Free-Form (serbest yapı) ekran teknolojisiyle oluşturulmuş Corner R ismiyle anılıyor ve parça parça kesilerek şekillendirilmiş IGZO LCD ekran panellerinden oluşuyor.

webtekno

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR