GÜNCEL

İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın Gözaltında!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.08.2016

İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın Gözaltında

İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı

İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı

FETÖ/ PDY'nin valilerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gözaltına alındı. Çapkın'ın İzmir'in Çeşme ilçesinde gözaltına alındığı ve İstanbul'a getirileceği belirtildi. Aynı operasyon kapsamında 2 Kaymakam ve bir merkez valisi de gözaltına alındı.

İstanbul Eski Valisi de aynı soruşturmada tutuklanmıştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında olduğu 6 merkez valisi, bir vali yardımcısı ile 3 kaymakam üzere 11 kişi, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı.

Eski Vali Mutlu Hüseyin Çapkın'ı işaret etmişti

Tutuklanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7 Şubat 2012 tarihinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a kumpas kurulması ve bu olay ardından bazı müdürlerin görev yerlerinin değiştirilmesi olayı ile ilgili verdiği ifadesinde bir soru üzerine, "Ben emniyet müdürünün yakın çalışma arkadaşlarını onun gibi bilemem. Sorunun muhatabı İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dır. Ben İstihbaratın başındaki emniyet müdür yardımcısını görevden aldım. Bunun altındaki yer değişikliğinin mahiyeti neden bu tür değişiklikler yapıldığının izahı il emniyet müdürü tarafından açıklanabilir" demişti.

DHA

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR