GÜNCEL

Protestolarda Yaralanan Gencin Ölüm Nedeni Ateşli Silah Değil!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.06.2013

Protestolarda Yaralanan Gencin Ölüm Nedeni Ateşli Silah Değil

Hatay' da gösterici gencin ölüm şekliyle ilgili kesin bilgiyi Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı verdi.

Kolluk Kuvvetleri Ateşli Silahla Demişti

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, kolluk kuvvetlerinin ölüm nedenini ateşli silah olarak kendilerine intikal ettirdiği kaydedilerek şöyle denildi:

"Cumhuriyet savcısı nezaretinde adli tıp uzmanı tarafından gerçekleştirilen otopsi işlemleri neticesinde vefat eden Abdullah Cömert'in; ateşli silaha ait giriş çıkış deliği ve beyin dokusunda trace oluşturmuş herhangi bir lezyon saptanmadığı, ancak yapılan muayenede başının arkasında temporo oxpitalde 3x2,5 santimetre ebatlarında çökme nitelikli parçalı kafatası kırığı ve üzerinde yarım ay şeklinde 4 santimetre çapında kemiğe kadar ulaşan yırtığa rastlandığı, kesin ölüm sebebinin yapılacak araştırma ve inceleme sonucu Adli Tıp Kurumu İlgili İhtisas Kurulunca düzenlenecek rapor sonucunda anlaşılabileceğisoruşturmanın etkin ve hızlı bir biçimde devam ettiği hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Aldığı Darbeler Nedeniyle Hayatını Kaybettiği Tespit Edildi

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay’ın Antakya İlçesi’nde dün akşam düzenlenen Gezi Parkı eylemi sırasında açılan ateşle öldüğü belirtilen 22 yaşındaki Abdullah Cömert’in kurşunla değil, başına isabet eden iki darbeyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Bir televizyon kanalının yayınına telefonla bağlanan Milletvekili Akgöl, Hatay Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere yetkili birçok kurumun Cömert’in ölümünün ’Nereden geldiği belli olmayan bir kurşun’ olarak açıklandığını hatırlattı. Akgöl, "Az önce otopsi tamamlandı. Yapılan bütün tetkiklerde ölümün önden ve arkadan başa alınan darbeler sonucu olduğu görüldü. Vücutta herhangi bir kurşun izi tespit edilemedi" dedi.

CÖMERT'İN SON MESAJI: BU YOLDA ÖLECEĞİZ

HATAY'ın merkez Armutlu Mahallesi'ndeki gösteriler sırasında başına isabet eden kurşunla yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in sosyal medyada, cep telefonundan son paylaştığı mesaj yürek burktu. Cep telefonundan, ölmeden 8 saat önce yolladığı mesajda yorgunluğundan söz eden Cömert, şunları yazdı: "3 günde sadece 5 saat uyudum. Sayısız biber gazı yedim, 3 defa ölüm tehlikesi atlattım. Ve insanlar ne diyor biliyor musunuz? "Boşver ülkeyi sen mi kurtaracaksın" Evet kurtaramasakta bu yolda öleceğiz. (O kadar yorgunum ki, 3 günde 7 tane enerji içeceği 9 tane ağrı kesici ile ayaktayım. Sesim kısık vaziyette ama gene saat 6'da alanlardayım sadece devrim için)"

OLAY NASIL OLDU?

Hatay ‘da Taksim Gezi Parkındaki olayları protesto eden grup polisle çatıştı. Çıkan olaylarda 1 kişi hayatını kaybetti.

Antakya’da 3 gündür devam eden Taksim Gezi Parkı protestolarının son gününde Alevi vatandaşların yoğun şekilde yaşadığı Armutlu Mahallesinde toplanan kalabalık yürüyüşe geçti.

Mahallenin önde gelenleri grubu durdurmaya çalıştı. Armutlu Mahallesi girişinde barikat kuran Polis ve göstericiler arasına giren Armutlu Mahallesi’nin ileri gelenleri protestocuları saatlerce yürümemeleri konusunda ikna etmeye çalışırken, protestocuların içinden birkaç kişinin polise taş atması ile gerginlik arttı.

Polisin dağılın uyarılarına taş atarak karşılık veren protestoculara müdahale etti. Polisin biber gazı, akrep ve toplumsal müdahale araçları TOMA kullanarak yaptığı müdahaleler sırasında Abdullah Cömert (22) adlı kişi başından aldığı yara sonucu yaralandı.

Antakya Devlet Hastanesine kaldırılan Abdullah Cömert yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

Milliyet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR