GÜNCEL

Saat 19:00'da Taksim'de Buluşma Çağrısı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.06.2013

Saat 19 00da Taksimde Buluşma Çağrısı

Taksim Dayanışması, Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybedenleri anmak için bugün saat 19.00’da Taksim Meydanı’nda buluşma çağrısında bulundu.

"Ellerimizde Karanfiller Cumartesi Saat 19.00'da Taksim'de Buluşuyoruz"

Taksim Dayanışması'nın hem resmi internet sitesinden hem de Twitter adresinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Ellerimizde karanfiller Cumartesi saat 19.00'da Taksim'de buluşuyoruz. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda yarattığımız demokrasi ve dayanışma cennetinden yayılan özgürlük şarkısı bütün engellemelere karşın tüm dünyaya dalga dalga yayılmaktadır.

Yurdumuzun dört bir yanında parklarımız ve meydanlarımızda yeşeren ve ortak irademizi oluşturmak için gerçekleştirilen forumlar; demokrasi, dayanışma ve barış içinde yeni bir yaşam için zifiri karanlıkta yol gösteren umut ışıklarımız olmuştur.

Karanfilli anma

Tekrar ediyoruz, bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız. Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala bugün Mersin'de, Ankara'da ve tüm Türkiye'de yaşanan şiddeti kınamak üzere Cumartesi günü saat 19.00'da karanfillerimizle Taksim Meydanımızda buluşuyoruz.”

MİLLİYET İNTERNET SİTESİ

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR