GÜNCEL

Samet Aybaba: "Oyuncular Gece Hayatını Abartıyor"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 18.02.2013

Samet Aybaba Oyuncular Gece Hayatını Abartıyor

Samet Aybaba'dan ses getirecek açıklamalar.

Samet Aybaba yıldız oyuncu transferini düşünmediklerini söylerken İBB forması giyen Holmen ile gelecek sezon için ilgilendiklerini söyledi: "Webo bu ligde kendini kanıtlamış bir oyuncuydu. Bu lig için hazırdı, oradan alıp oraya koydular. Aynısını biz de Gökhan'da yaptık. Gelecek sezon için Holmen ile ilgileniyoruz. Başka arayışlarımız da var. Takım için de sözleşmesi biten oyuncularla görüşmelerimiz var. Bunlarla ilgili tercihlerimiz olacak. Bizim düşüncemiz her zaman aynıdır. Yıldız oyuncu transfer etmeyi düşünmüyoruz. Yıldızımızı takım içerisinden çıkartacağız."

"KIZIM BİLE 'BABA EVE GELME TESİSTE YAT' DİYOR"

Tecrübeli teknik adam Gaziantepspor maçı sonrası taraftarın gösterdiği tepkiye değinerek şöyle konuştu: "Taraftar tepkisinde tabii ki haklı. Kızım bile puan kaybettiğimiz zaman 'Baba eve gelme, tesiste yat' diyor. Ancak tepkilerin ölçülü olması lazım. Son 2 iç saha maçımızda 10 kişi kalan rakiplere karşı puan vermek tepkiye neden oldu. Gaziantepspor maçı sonrası yeğenimin yaşadıkları tabii ki üzücü. Golü yedikten sonra stattan çıkarken bana karşı yapılan tepkilere cevap verince üzücü olay yaşanmış. Ancak benim yeğenim olduğunu söylememiş. Olay kapalı tribün çıkışında yaşanmış."

"OYUNCULARIMLA GURUR DUYUYORUM"

Aybaba futbolcularının ortaya koyduğu peformanstan mutlu olduğunu da söyledi: "Oyuncularım ile gurur duyuyorum. Oynadıkları futboldan memnunum. Gaziantepspor maçında çok iyi oynadılar. Özellikle ilk yarıda sezonun en iyi performansını ortaya koydular. Benim takımım beklentilerin 5-6 kat fazlasını veriyor. 90 dakika boyunca çok iyi şeyler yapılırken bir anda yapılan hata tüm iyilikleri gölgeliyor. Son maçta saçma sapan bir şekilde gol yedik."


"MCGREGOR'U GAZİANTEP MAÇINDA OYNATMAYI DÜŞÜNMÜYORDUM"

Samet Aybaba Gaziantepspor maçında Cenk'i sakat olduğu için oynatamadığını belirtti: "McGregor'u Gaziantepspor maçında oynatmayı düşünmüyordum. Cenk'e ve Escude'ye görev verecektim ancak Cenk'in sakatlığı nedeniyle McGregor'a forma verdim. Cenk'in sakatlanması planlarımızı bozdu. Böyle bir taktik çalışmıştık. Cenk iyileşirse bu hafta oynayacak."

"BAZI OYUNCULARIM GECE HAYATI KONUSUNDA AŞIRIYA KAÇIYOR"

Aybaba bazı oyuncularının gece hayatı konusunda aşırıya kaçtıklarını ifade etti: "Gece hayatı konusunda bazı arkadaşlar biraz aşırıya kaçıyor. Hepsinin ne yaptığından haberimiz var. Uyarılarımı yapıyorum. Ancak daha sonra 'oyuncularını eleştiriyor' diye tepki alıyorum. Biz oyuncularımıza 'Yapmayın, Türkiye'nin geleceğinde sizler olacaksınız' derken oyuncularımızla ilişkilerimiz kötü gösteriliyor."


"NİANG'I MECBURİYETTEN OYNATTIM"

Tecrübeli teknik adam Niang'ı Gaziantepspor karşısında mecburen oynattığını dile getirdi: "Niang'ı forvet oyuncularımızın sakatlığı nedeniyle mecburiyetten oynattım. Hazır değildi ama görev vermek zorundaydık. Ama ilerleyen haftalarda daha hazır olacak.

Oyuncu değişiklikleri konsunda eleştiri alıyoruz ama 10 kişi kalmış rakip karşısında defans bloğuna bir oyuncu daha alınmazdı. Rakip 10 kişi kalmış, zaten sahada 2 stoperimiz ve 2 ön liberomuz var. Böyle bir şey yapsaydık zaten eleştiri almamız lazımdı. O zaman olduğu gibi gömülü oynamış olurduk. Rakibin bize basıkısı ve pozisyonu zaten yoktu. Gole kadar sadece dışarı giden bir şutları vardı."

"FUTBOLCULAR İKİ GÜNDÜR UYUMUYOR"

Aybaba ligde kalan 12 maçta ellerinden geleni yapacaklarını söyledi: "Şu an önümüzde 12 tane maçımız var. Sivasspor ile bu seriye başlayacağız. Elimizden geleni yapacağız. Beşiktaş için sezon başında kaleye gidemez, ilk 10'a giremez, küme düşer diyorlardı. Son dakikalarda yediğimiz golleri çözemiyoruz. Ancak takımın moralini yüksek tutmak zorundayız. Futbolcular 2 gündür uyumuyor. Oyuncularımızın morali çok bozuk. Son maçlardaki durumumuz hep dramatik oldu. Gol yiyeceksek 60. Dakikada yiyelim, 30. Dakikada yiyelim, hatta maçın başında yiyelim. Futbol bu; yiyeceksin. Ama 2 maç üst üste son dakikalarda gol yersek böyle bir durum ortaya çıkıyor."

Tecrübeli teknik adam son olarak İnönü'de son maçların dolması gerektiğinin altını çizdi: "İnönü'de artık son 5 maç kaldı. Taraftarın bütün maçları doldurması lazım."

DHA

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR