GÜNCEL

Soma'daki Faciayla İlgili Soruşturma Başlatıldı!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 14.05.2014

Somadaki Faciayla Ilgili Soruşturma Baslatildi

Soma Cumhuriyet Başsavcılığı, bir maden ocağında çıkan yangına ilişkin soruşturma başlattı.

Soma Cumhuriyet Başsavcılığı’nca maden ocağındaki yangın olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve konunun bütün detaylarıyla araştırıldığı öğrenildi.

Başsavcılığın, soruşturma kapsamında “maden ocağında kayıt dışı işçi çalıştırıldığı” iddialarını da araştırdığı bildirildi.

Hürriyet’in haberine göre; Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, henüz olayın yeni olduğunu ve soruşturmanın başında olduklarını belirterek şunları söyledi:

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bize iletilen bilgilere göre olay trafo patlaması sonucu meydana geldi. Bize öyle bildirildi. Ancak olayın tam sebebi, soruşturmada ortaya çıkar. Gözaltı şimdilik yok. İlk etapta gözaltına alınacak, ifadesine başvurulacak sorumlu amirlerin de bir kısmı diğerleriyle birlikte ölmüş durumda. Soruşturma şöyle devam edecek; iş müfettişleri kusur durumunu ve sorumluları tespit edecek, tedbirlerde nerede sorun var, bunlardan kimler sorumlu, vardiya amirinden tutun da şirket genel müdürü ve şirket sahibine kadar gider bu olay.

Müfettiş raporlarının sonucuna göre gözaltılar yapılır. Kusuru olanlar varsa tespit edilir. Kusuru varsa şirket sahibi de sorumlu olur. Ölü sayısı kesin olarak tespit edilmediği için bu konuda henüz bir şey söyleyemem.”

Sözcü İnternet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR