GÜNCEL

Taksim Taksim Olalı Böyle Kalabalık Görmedi!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.06.2013

Taksim Taksim Olalı Böyle Kalabalık Görmedi

Taksim Meydanı taraftar gruplarının gelmesiyle stadyumları aratmadı. AKM'nin üzerindeki onlarca eylemci ile AKM önündeki eylemciler meşaleler yaktı. Bazı taraftarlarda fişek attı. Ortaya çıkan görüntü stadyumları aratmadı

Ortaya Çıkan Görüntü Stadyumları Aratmadı

Taksim Meydanı taraftar gruplarının gelmesiyle stadyumları aratmadı. AKM'nin üzerindeki onlarca eylemci ile AKM önündeki eylemciler meşaleler yaktı. Bazı taraftarlarda fişek attı.

Gezi Parkı'na destek için Taksim Meydanı'na yürüyecek olan Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş İskelesi'nde toplandı.Taraftarlar burada sloganlar atarak yürüyüş yapacakları 19.07'yi beklemeye başladı. Dev Türk bayrağı taşıyan gruptakiler saatler 19.07'yi gösterdiğinde Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Grup yaklaşık yarım saatlik yürüyüşün ardından Taksim Meydanı'na çıktı.

Taksim Taksim Olalı Böyle Kalabalık Görmedi

Beşiktaş Çarşı Grubu ise 19.03'te Beşiktaş'ta toplanıp Taksim'e yürüdü. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporlu taraftarlar, Taksim Meydanı'nda biraraya gelerek sloganlarla eyleme destek oldu. Öte yandan Göztepe, Karşıyaka ve Bursasporlu taraftarlar da yürüyüşte yer aldı.


FENERBAHÇELİ TARAFTARLARDAN GEZİ PARKI’NA DESTEK

GEZİ Parkı’na destek vermek için Fenerbahçeli taraftarlar, Saat 18.30 sıralarında Kadıköy İskelesi’nde biraraya geldi. Fenerbahçeli taraftarlar vapurlarla Kabataş İstelesi’ne geldi. Türk bayrağı açan taraftarlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyine sloğan atan taraftarlar ’Her yer Taksim her yer direniş’ şeklinde bağırdı. Fenerbahçeli taraftarlar Gezi Parkı’na çıkan caddelere kuralan barikatları aşarak ulaştı. Fenerbahçeli bir grup taraftarın, AKM binasına çıkarak astığı ’3 Temmuz 2011’u Unatma Fenerbahçe’ yazılı parkart dikkatleri çekti. Fenerbahçeli taraftarların Taksim’deki eylemleri ise sürüyor.

Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftar gruplarının yayınladıkları bildiriler;

ÇARŞI 19:03 DEDİ

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı bugun akşam 19:03'de Taksim'e Gezi Parkı'na yürüdü.

BJK'nın kuruluş yılı olan 1903 tarihini saat olarak 19:03 yorumlayan taraftarlar. bugün Beşkitaş'ta buluşacak ve Taksim Gezi Parkı'na doğru hareket edecek. 1903 Çarsı tarihin en büyük yürüyüsü olarak nitelendirildi. Yürüyüş Kartal heykelinden taksim Gezi Parkı'na.

KADIKÖY'DEN TAKSİM'E

Fenerbahçe taraftar platformu 12 numara'dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Direnişin ilk gününden beri Taksim’de diğer takım taraftarları ile birlikte verilen haklı ve onurlu mücadeleyi sürdüren Fenerbahçe taraftarları, Gezi Parkı eylemine desteği canlandırmak üzere yürüyor. 8 Haziran 2013 / Cumartesi günü 17.00'de Kadıköy İskele’de buluşacak olan Fenerbahçeliler, Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçip, burada kendilerine katılacaklarla beraber Taksim’e yürüyüşe geçeceklerdir.

AKM önünde tüm katılımcılarla birleşen Fenerbahçeliler, buradan harekete geçerek; Gezi parkındaki diğer taraftar guruplarıyla birlikte eyleme destek verilecektir. Yürüyüşe katılacak olan tribün gruplarımız; 1907 Ünifeb, Grup CK, Kill For You, Vamos Bien, Sol Açık, FEDER, Cadde.

Yürüyüş Programı:

*17.00 Kadıköy İskele’de buluşma
*17.30 Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçiş
*18.00 Kabataş’tan Taksim’e yürüyüş
*19.00 AKM önüne varış
*19.07 AKM’den hareket edilerek, Gezi parkındaki tüm taraftar guruplarıyla buluşma.

Lütfen dikkat!!!

Yürüyüşte yalnızca Türk Bayrakları, Fenerbahçe bayrakları ve yanımızda görmek istediğimiz dostlarımızın getireceği diğer takım bayrakları taşınacaktır.

Tüm Fenerbahçelilere önemle duyurulur.”

Milliyet

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR