GÜNCEL

Türkiye’nin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.02.2017

Türkiyenin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor

İSTEK Okulları tarafından düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı, Yeditepe Üniversitesi, MEB ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Türkiye’nin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor

Olimpiyat, Türkiye'de 18 yaş altı seviyede düzenlenen ilk olimpiyat olma özelliğine sahip. Türkiye'nin en zeki lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin buluşacağı Olimpiyata başvuru turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılıyor.

Zeka Oyunları Olimpiyatlarına Kimler Katılabilir?

İSTEK Okulları Türkiye'nin tüm lise Hazırlık, 9. ve 10. Sınıf öğrencileri için Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı düzenliyor. Yeditepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle düzenlenen olimpiyat, Türkiye'de 18 yaş altı seviyede düzenlenen ilk olimpiyat olma özelliğine sahip.

Eleme 15 Mart'ta

Yarışmaya eleme usulüyle Türkiye'nin 81 ilinden öğrenciler katılacak. İki kademeden oluşan yarışmanın Eleme Kısmı 15 Mart’ta internet üzerinden gerçekleşecek. Eleme etabının sonrasında her ili temsilen seçilecek öğrenciler 11-13 Mayıs tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenecek final yarışmasına katılacak.

Son Başvuru 12 Mart!

Final yarışması 5 kategoriden oluşacak. Kategoriler Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematiksel Oyunlar, Mekanik Oyunlar ve Görsel Oyunlar. Finale katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri Yeditepe Üniversitesi'nde renkli etkinliklere de katılacak. Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilere sürpriz teknolojik ödüllerin yanı sıra para ödülleri de verilecek.

Olimpiyata başvurular turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılmaya başladı. Son başvuru tarihi 12 Mart 2017.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR