GÜNCEL

Yeni Audi A3 Sportback Çok Konuşulacak

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.09.2012

Yeni Audi A3 Sportback Çok Konuşulacak

Audi A3’ün beş kapılı versiyonu A3 Sportback, Paris Otomobil Fuarı öncesinde resmi olarak tanıtıldı.

Arka Yolcular İçin Akıllıca Düşünülmüş Diz Mesafesi

A3 Sportback 4310 mm uzunluğuyla üç kapılı A3’ten 73 mm daha uzun. Aracın dingil açıklığı da 2636 mm ile üç kapılıdan 35 mm, önceki A3 Sportback’ten 58 mm daha uzun.

Uzatılmış dingil açıklığı sayesinde arka yolcular için diz mesafesi artmış. Audi yeni A3 Sportback’in arkasında üç yetişkine yetecek kadar yer olduğunu söylüyor.

Geniş Bagaj Hacmi

Bagaj hacmi 380 litre, yani üç kapılıdan 15 litre, önceki modelden de 10 litre daha fazla. Arka koltuklar katlandığında bu kapasite 1220 litreye çıkıyor (önceki modelden 120 litre daha fazla). Otomobilin yük alanı için bir özelliği de bagaj için LED zemin ışıklandırması seçeneği sunması.

Yeni Özellikleri Dikkat Çekiyor

A3 Sportback Volkswagen Grubu’nun yeni MQB platformuna geçmesi sayesinde selefine göre 90 kilograma kadar daha hafif. Beş kapılı otomobil 1.4 TFSI motoruyla donatılmış halde 1205 kg ile, eşdeğer üç kapılı versiyondan 30 kilogram daha ağır.

Stil bakımından, beş kapılı A3 Sportback ile üç kapılı A3 arasındaki en büyük değişiklik iki arka kapının eklenmesi.

Ama arkada geleneksel hatchback’lerden çok, Audi’nin Q modellerine benzeyen bir bagaj kapağı bulunuyor.

Lansmandaki motor yelpazesi üç kapılı araçtakiyle aynı olacak, yani A3 Sportback başlangıçta 1.4 TFSI ve 1.8 TFSI benzinli motorlarla ve 2.0 TDI dizel ile satışa sunulacak

ntvmsnbc

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR