KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

6 İşsiz Striptizcinin Trajikomik Hikayesi "Çıplak Vatandaşlar"da!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 07.02.2020

6 İşsiz Striptizcinin Trajikomik Hikayesi Çıplak Vatandaşlarda

6 işsizin strip-lifetizliğe uzanan trajikomik hikayesi ile Striptiz’e değil Hikaye’ye Bak dedirten ÇIPLAK VATANDAŞLAR’da Ünlü Oyuncular Cansel Elçin ve Reha Özcan performanslarıyla dikkat çekiyor.

İşsizlik Çıplaklıkla Yan Yana Gelince Ortaya Sevimli Bir Komedi Çıkmış

Bugüne kadar başrolünde oynadığı TV dizileri ve filmlerle büyük beğeni kazanan ödüllü oyuncu Cansel Elçin ile son günlerde ses getiren Mucize Doktor dizisinde de yeralan usta oyuncu Reha Özcan’ın Alican Altun ile başrolünü paylaştığı ‘Çıplak Vatandaşlar’da; 6 arkadaşın işsizlik sürecinde yaşadıkları ve strip-lifetizciliğe kadar uzanan maceraları, sevimli bir komediye dönüşüyor.

Simon Beaufoy’un yazdığı, dilimize Şükran Yücel’in çevirdiği, ülkemizde de ‘Anadan Doğma’ ismiyle daha önce vizyona giren komedi filmi ‘Full Monty’nin tiyatroya uyarlaması olan Çıplak Vatandaşlar’da; Sheffield’da işsiz kalan 6 adamın acınası halleri, zekice yazılan hınzır esprilerle dolu, eğlenceli ve sevimli bir komediye dönüşür.

Sheffield çelik fabrikasının kapanmasıyla işsiz kalan Gaz ve arkadaşları, geçinebilmek ve ailelerine bakabilmek için hiç düşünmedikleri strip-lifetiz dünyasına adım atarlar. Ancak strip-lifetiz nasıl yapılır hiçbir fikirleri yoktur. Üstelik rekabet büyüktür ve bilmedikleri bu yolda başlarına gelmedik kalmaz.

Her yerde karşılaşılan işsizlik sorununu; seyirciye sempatik gelecek karakterlerle ve kendine özgü mizah anlayışıyla anlatan trajikomik oyun, eğlendirirken düşündürüyor ve sürprizli finali ile izleyiciyi ters köşe yapıyor.

Yönetmen Laçin Ceylan imzasıyla tiyatroya taşınan ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Çıplak Vatandaşlar, yoğun turne takvimi kapsamında tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

ÇIPLAK VATANDAŞLAR TURNE TAKVİMİ

10 Şubat: Düzce Belediyesi Kültür Merkezi

22 Şubat: Caddebostan Kültür Merkezi-CKM

28 Şubat : Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

29 Şubat :Duru Tiyatro

12 Mart : Zorlu PSM

26 Mart : Antalya-Atatürk Kültür Merkezi AKM

28 Mart : Beylikdüzü AKSM-Atatürk Kültür Sanat Merkezi

04 Nisan : Duru Tiyatro

21 Nisan : Kocaeli- Sabancı Kültür Merkezi

OYUNUN KÜNYESİ:

Prodüksiyon – KİPROKO Tiyatro

Yazar- Simon Beaufoy

Çeviri- Şükran Yücel

Yönetmen- Laçin Ceylan

Yönetmen Yardımcıları- Adıhan Şentürk, Ali Yıldırım, Oğuz Edis

Sahne Tasarımı-Şirin Dağtekin

Kostüm Tasarımı- Dilek Kaplan

Işık Tasarımı- Yakup Çartık

Müzik- Nejat Dimili

Koreografi- Erdal Uğurlu

OYUNCULAR:

Cansel Elçin- Reha Özcan- Erdal Uğurlu- Alican Altun- Bedir Bedir- Sedat Mert- Yusuf Vardar- Suna Yıldızoğlu- Dilşad Çelebi-Burcu Görek- Süleyman Arda Eminçe-Nur Dilara Gül-Ebru Sarıtaş-Oğuz Edis- Muharrem Fındıcak

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR