KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Anne Adayları Ücretsiz Hamilelik Yogası Eğitimlerini Kaçırmayın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.09.2011

Anne Adayları Ücretsiz Hamilelik Yogası Eğitimlerini Kaçırmayın

Çocuk sahibi olmanın getirdiği sorumluluklar, hamileliğin neden olduğu fiziksel ve psikolojik değişimler sizi kaygılandırıyor mu? Gebelik sürecini, sıkıntılar ve mutsuzluklarla geçirmek yerine, hamileliğin her anının keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Hamileliğiniz süresince yoga yaparak rahat ve huzurlu bir hamilelik dönemi geçirmek elinizde…

Memorial Sağlık Grubu’nun anne adayları için düzenlediği Hamilelik Yogası, Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde başlıyor. Yoga Uzmanı Dr. Neslihan İskit yönetiminde düzenlenecek olan Hamilelik Yogası, 24 Eylül Cumartesi gününden itibaren ücretsiz olarak anne adaylarının katılımına açık olacak.

Yoga Uzmanı Dr. Neslihan İskit, gebelik süresince yapılması gereken Hamilelik Yogası programının faydalarını anlattı:

“Gebelik Duruş Bozukluğuna Yol Açar”

Her gebelik ve doğum, kadında fiziksel ve psikolojik değişiklikler meydana getirir. Bebeğin ana rahminde büyümeye başlaması vücut ağırlık merkezinin değişmesine, omurganın doğal yapısının bozulması ise bel ve bacaklarda ağrılara neden olabilir. Fiziksel aktivitelerdeki kısıtlanmalar ve psikolojik değişiklikler anne adayını daha hassas ve kırılgan yapabilir. Bedenin, zihnin ve ruhun birleşmesi anlamına gelen yoga, bu sıkıntılara karşı iyi bir hamilelik dönemi geçirmenize yardımcı olur.

Hamilelik yogasında temel duruş biçimleri, sizi anne olmaya ve huzurlu bir doğum yapmaya hazırlar. Uygulanan nefes egzersizleri ile anne adayları doğru nefes almayı öğrenir.

“YogaDoğumu Kolaylaştırır"

Hamileliğiniz süresince yaptığınız düzenli yoga programı ile el ve ayaklarda meydana gelen ödem ve vücut krampları azalır. Karın kaslarını güçlenir ve masaj etkisi ile bağırsak hareketleri rahatlar. Solunum ve dolaşım sistemi güçlendirilerek bulantılara veda edilir. Yoga ile hamile kadının duruş bozuklukları en aza indirilir. Doğum kanalındaki gerginlik rahatlatılarak doğumun daha kolay ve hızlı olması sağlanır.

Hamilelik yogasına katılan Şeniz Tanrıverdi yoganın doğum sürecine katkıları ile ilgili şunları söyledi: “15 Ağustos’ta kızım İpek’i dünyaya getirdim. Doğumhaneye yürüyerek gittim ve doğum koltuğuna yattıktan 10 dakika sonra doğumum gerçekleşti. Bağırmadan, düzgün nefes alarak sancılarımın üstesinden gelmeyi başardım. Rahat bir doğum geçirdiğim için dünyanın en güzel sesinin, kızımın çığlıklarının keyfini çıkarabildim. Memorial’ın düzenlediği hamilelik yogası programına katılmış olmasaydım, doğumum bu kadar kolay ve keyifli olmayabilirdi.”

Program Şöyle:

Memorial Şişli Hastanesi

Başlangıç Tarihi: 24 Eylül 2011
Gün / Saat: Her Cumartesi / 16.30 – 17.30
Yer: Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi

Başlangıç Tarihi: 24 Eylül 2011
Gün / Saat: Her Cumartesi / 10.00 – 11.00
Yer: Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu
Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR