KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Anton Çehov'un "Vişne Bahçesi" Şehir Tiyatroları'nda

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.12.2012

Anton Çehovun Vişne Bahçesi Şehir Tiyatrolarında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Rus edebiyatının ve tiyatrosunun önemli ismi Anton Çehov’un tanınmış yapıtları arasında yer alan “Vişne Bahçesi”, Belgi Paksoy’un çevirisi ve Engin Alkan’ın rejisiyle yeniden tiyatro severlerin karşısında.

Oyunda Değişim Denilen Sürecin Sorgulanışına Tanık Oluyorsunuz

Sahne uygulamalarında tiyatro oyunlarına getirdiği farklı yorumlarla tiyatro severlerin ilgisini çeken Engin Alkan, bu çalışmasında da 19. yüzyıl sonu Rus aristokrasisinin çözülüşüne ve çöküşüne tanıklığa çağırıyor. Çağın ekonomik gelişmeleri ve toplumsal istekleri karşısında yok edilen doğanın da anlatıldığı “Vişne Bahçesi”, “değişim” denilen sürecin sorgulanışını sunuyor.

Anton Çehovun Vişne Bahçesi Şehir Tiyatrolarında

Dramaturgisini Sinem Özlek’in, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in, kostüm tasarımını Duygu Türkekul’un gerçekleştirdiği oyunda; Hümay Güldağ Belgin, Aslı Nimet Altaylar, Berna Adıgüzel, Zafer Kırşan, Engin Alkan, Emre Şen, Hüseyin Tuncel, Işıl Zeynep Tangör, Murat Üzen, Selin Türkmen, Erhan Abir, C. Ahhan Şener, Çağlar Polat, Samet Hafızoğlu, Başak Erzi, Zeynep Ceren Gedikali, Destan Batmaz rol alıyor.

Oyun Nerde, Ne Zaman Sahnelenecek?

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Sergilendiği Tarihler Şöyle:

6 Aralık 2012, Saat: 20:30
7 Aralık 2012, Saat: 20:30
8 Aralık 2012, Saat: 15:30 Saat: 20:30
9 Aralık 2012, Saat: 15:30

Anton Çehovun Vişne Bahçesi Şehir Tiyatrolarında

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR