KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Avrupa ve Anadolu Yakasına "Hoşgeldin Boyacı!"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.12.2016

Avrupa ve Anadolu Yakasına Hoşgeldin Boyacı

Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in sevilen oyunu "Hoşgeldin Boyacı”da kahkaha garanti!

Sahnelenmeye başladığı günden bu yana büyük ilgi gören “Hoşgeldin Boyacı”; üst üste iki gün boyunca İstanbullu tiyatroseverlerle buluşuyor. Tiyatro Martı tarafından sahnelenen iki perdelik bol sürprizli oyun, 5 Ocak Perşembe akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 6 Ocak Cuma akşamı ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in sevilen oyunu "Hoşgeldin Boyacı”, insanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını baştan sona komediyle sarmalanmış bir dille anlatıyor.

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı”da; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar), ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir...

Donald Churchill imzası taşıyan “The Decorator” oyunu, Füsun Günersel’in çevirisiyle, “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe’nin imzasını taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait.

“Hoşgeldin Boyacı”, 5 Ocak 2017, Perşembe akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 6 Ocak 2017, Cuma akşamı ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izlenebilir.

Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR